Garmin AMOLED ekranlı yeni akıllı saatleri Forerunner 965 ve 265’i tanıttı

Garmin Forerunner 965 ve 265 adını taşıyan yeni akıllı saatlerini gözler önüne çıkardı. AMOLED ekranlı iki akıllı saatte de koşucular için “gelişmiş antrenman verileri” ve kalp atış hızı değişkenliği, genel uyku kalitesi ve antrenman yükü gibi sağlık bilgilerini bulmak mümkün oluyor.

Forerunner 265 için 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı kasa boyutu seçeneği sunuluyor. 42 mm versiyon Forerunner 265S, 46 mm versiyon ise Forerunner 265 adıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. 265S GPS modunda 24 saat, akıllı saat modunda ise 15 gün pil ömrü sunuyor. Bu süreler 265’te sırasıyla 20 saat ve 13 güne iniyor.

Her iki modelde de Pulse Ox sensörleri, “Vücut Pili” enerji takibi, uyku ve stres takibi, adet döngüsü takibi ve hamilelik izleme gibi özellikleri bulmak mümkün. Kandaki oksijen seviyesini ölçebilen akıllı saatler, performans durumunu izlemeyi de sağlıyor. Saatler iki uyarlanabilir antrenman seçeneğiyle geliyor. Kullanıcılar sıradaki yarışlarına göre veya sevdikleri Garmin koçlarının eşliğinde antrenman yapabiliyor.

1.4 inç AMOLED ekrana sahip Forerunner 965 ise daha üst sınıf bir model niteliğini taşıyor. Bu model GPS modunda 31 saat, akıllı saat modunda ise 23 gün pil ömrü vadediyor. Uygun fiyatlı Forerunner 265 modellerinde sunulan özelliklere ek olarak ekstra performans ölçüm verilerini de Forerunner 965’te bulmak mümkün. Gerçek zamanlı güç bilgisi ve detaylı tırmanma verileri söz konusu ekstra özellikler arasında yer alıyor. Yerleşik haritayla gelen saatte müzik saklanabiliyor.

Garmin Forerunner 965 ve 265 için ne kadar ödemek gerekiyor?

Garmin Forerunner 965 mart ayının sonlarında satışa çıkacak. Telefon için 600 dolar ödemek gerekecek. Forerunner 265 ise 450 dolarlık fiyatıyla piyasaya çıkmış durumda.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun