Garmin Enduro ile Fenix 6 dayanıklılık sporlarına has özelliklerle geliyor

Garmin atletleri ve dayanıklılık sporlarıyla uğraşan sporcuları hedefleyen yeni bir akıllı saat çıkardı. Garmin Enduro adını taşıyan bu saat aslında Garmin Fenix 6 modelinin yeniden paketlenmiş bir versiyonu, ancak performans izleme yetenekleri daha da geliştirilmiş gibi görünüyor.

Tasarım tarafına baktığımızda deyim yerindeyse Fenix 6 serisiyle tamamen aynı görünen bir saat var. Ancak farklı renk seçenekleriyle ve yeni bir esnek naylon kayışla sunuluyor. Fenix serisinde gördüğümüz kırmızı renkli tonlar yerine, Endura’da sarı ve yeşil tonlar ağırlıkta. Bununla birlikte çelik grisi ve karbon grisi renk seçenekleri de var. Aslında bunları basit şekilde açık gri ve koyu gri olarak nitelendirebiliriz.

Garmin’in güneş enerjisinden şarj imkanı sunan Power Glass sistemi de akıllı saate mevcut. Bu sayede doğrudan güneş ışığı geldiğinde saatin pilini biraz olsun doldurmak mümkün oluyor. Garmin’in belirttiğine göre saatin pili tek bir şarjla 65 güne kadar çalışma imkanı sunuyor.

Enduro, genişletilmiş VO2 Max ölçüm sistemine sahip. Yani kandaki oksijen düzeyini ölçebiliyor. Üstelik antrenman sırasında VO2 Max kapasitesini ölçme ve izleme koşullarına bağlı olarak otomatik ayarlama gibi özellikler de var. Aynı zamanda fitness performans ölçümü sırasında sıcaklık ve yükseklik gibi değerleri de hesaba katıyor.

garmin enduro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Surface Duo 2 daha gelişmiş özelliklerle sonbaharda gelebilir

ClimbPro adı verilen bir özellik de var. Bu da mevcut ve gelecek tırmanışlarınız hakkında size eğim, yükseklik kazancı ve mesafe verileri sağlıyor. Hatta ‘Ultrarun’ aktivite seansında bir mola vererek, su ve yiyecek alarak dinlenme istasyonlarında geçirdiğiniz süreyi kaydetmenize izin veren bir dinlenme zamanlayıcısı bile elde edersiniz.

Aktivite takibinin dışında akıllı saat, etkili bir şekilde yeniden güç kazanmanız için ne kadar dinlenmeniz gerektiği konusunda size rehberlik edecektir. Üstelik statik bir tablo da vermiyor. Uykunuzu ve günlük aktivitenizi takip ederseniz, günden güne dinlenme ve hareketinize göre zamanınızı ayarlıyor.

Buna dağ bisikleti seansı izleme ölçümlerini ve önerilen antrenmanları ekleyin. Sonuçta gerçek bir çok amaçlı sporcu saatiniz var, yine de çok uzun koşu seansları için uyarlanmış özellikler barındırıyor.

Elbette haritaları görüntüleme, akıllı telefon bildirimlerini görüntüleme, takvim etkinlikleri, günlük kalp atış hızı, kan oksijen doygunluğu, uyku, çevrimdışı müzik çalma ve temassız ödemeler için Garmin Pay gibi diğer tüm mevcut Garmin akıllı saat özellikleri de sunuluyor.

Garmin Enduro bugün itibarıyla ABD’de 799 dolardan, İngiltere’de ise 699 sterlinden başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple iOS 15 ile metin seçimi için büyütecini geri getiriyor

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

GM 21 Pro İncelemesi

General Mobile, Türkiye akıllı telefon pazarının en önemli markaları arasında yer alıyor. Uzun süre boyunca "yerli" denince akla gelen ilk isim olan General Mobile,...

Oppo A54 Türkiye’de satışa sunuldu, işte fiyatı

Oppo, mart ayının sonunda tanıttığı, teknolojiyi daha eğlenceli hale getirmek için tasarlandığını dile getirdiği A Serisi'nin yeni modeli A54'ü tüketicilerle buluşturdu. Oppo A54, şık...

Microsoft Windows 11 için açılış sesleri videosuyla yeni bir işaret veriyor

Microsoft, Windows 11 ile ilgili ipuçlarını paylaşmaya devam ediyor. YouTube'da yayınladığı yeni bir videoda yazılım devi, Windows'un çeşitli sürümlerinden oluşturduğu 11 dakikalık bir başlangıç...

OnePlus Nord CE 5G resmiyet kazandı: Snapdragon 750G, 64 megapiksel kamera

OnePlus varlığını daha önce duyurduğu yeni orta segment telefonu Nord CE 5G'yi resmen gözler önüne çıkardı. Şirketten yapılan açıklamada, OnePlus Nord CE 5G ile...

Microsoft önemli Xbox haberleri paylaştı; TV için özel aygıt yolda

Microsoft'un planladığı büyük E3 yayınından sadece birkaç gün önce, şirketten yöneticiler Xbox'ın geleceği hakkında konuşmak için bir araya geldi. Önceden kaydedilmiş olan bir açık...

iPadOS 15 ön inceleme: iPad’lere gelecek yeniliklere hızlı bakış [Video]

WWDC 2021 açılış konuşması yayınında iPadOS 15'in de ön gösterimi gerçekleştirildi. Sonbaharda oldukça geniş bir iPad kullanıcı kitlesine dağıtılacak olan iPadOS 15 ile birlikte,...