Teknoblog Oyun Games at Google iş ilânı Google’ın sosyal ağ tabanlı oyun planının bir...

Games at Google iş ilânı Google’ın sosyal ağ tabanlı oyun planının bir parçası mı?

Google’ın henüz elini atmadığı nadir sektörlerden bir tanesi oyun. Ancak teknoloji devi bu alanı da boş bırakmayacak gibi görünüyor. Şirketin yayınladığı bir iş ilânı “Games at Google” adı verilen yeni bir kuruluşun başında olacak ürün yöneticisinin arandığını gösteriyor.

Sadece bir iş ilânı üzerinden yorum yapmak oldukça zor. Ancak bu oyun platformunun Google’ın çizgiyi tutturmakta zorlandığı çeşitli sosyal özellikleri barındıracağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte çeşitli tahminler de yok değil. Acaba Google Android cihazlarına iOS’teki Game Center’ın benzeri bir oyun merkezi mi kuracak? Yoksa, Chrome’a Google’ın işbirliği yaptığı Zynga’dakilerin yardımıyla web tabanlı oyun mağazası mı açılacak? Görünüşe göre Google, Facebook veya Apple ile yeni bir savaş alanı daha yaratmaya hazırlanıyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili – Google

1 YORUM

  1. bence bu sorunun yanıtı kesinlikle evet olmalıdır.Google bir çok yere elini attı ve bilindiği üzere oyun dünyasındada çok büyük paralar dönüyor google bu pazardan kendine pay çıkarmasını bir şekilde bilecektir.Ama google bir işi yaparken şirket imajını korumaya çalışıyor yani vasat iş çıkarmamak için elinden geleni yapıyor vasatsada o servisi kapatıyor.
    Bence google bu işede el atacaktır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz