Game of Thrones 6. sezon için yeni fragman yayınlandı

Game of Thrones 6. sezon için hazırlanan ve 80 saniye uzunluğundaki yeni fragman yayınlandı. Yüzler Koridoru'nda geçen fragmanda pek çok tanıdık sima bulunuyor.

HBO, fenomen dizisi Game of Thrones’un 6. sezonuna ait yeni bir fragman daha yayınladı. Dizinin yeni sezonuna ait ilk fragman geçtiğimiz aralık ayında paylaşılmış ve 40 saniye uzunluğundaki video, hayranlarda dizinin yeni sezonuna dair bir heyecan oluşturmayı başarmıştı. 80 saniyelik yeni fragman ise ilk kez beşinci sezonda görülen ürkütücü “Yüzler Koridoru”nda geçiyor.

Kamera sessiz koridorun içinde yavaş yavaş dolaşıyor ve bugüne kadar dizide ölen karakterlerin vücutlarından ayrılmış başlarını gösteriyor ve ardından hayatta kalan karakterlere geçiş yapıyor. Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Arya Stark, Bran Stark ve Jon Snow söz konusu karakterler arasında göze çarpıyor. Stark kardeşlerin her üçü de geçtiğimiz sezonu biraz “arafta” tamamlamışlardı. Arya bir suikastçi mezhebine rehin verilmiş, Bran ise Max von Sydow ile bir ağaçta yaşamaya başlamıştı. Black Kalesi’nde karlar üstünde ve kanlar içinde yatarken gördüğümüz Jon Snow ise üç kardeşin en kötü durumda olanı şeklinde nitelenebilir.

Game of Thrones 6. Sezon

Game of Thrones 6. sezon ile birlikte karakter grubu için ıssız bir alana da giriş yapılıyor. Bu sezondan itibaren dizi, serinin kitaplarının önüne geçecek. Söz konusu durumda hem Game of Thrones’un yazarı George R. R. Martin’in oldukça düşük bir hızda yazması hem de popüler bir TV dizisini sürdürmenin gereklilikleri önemli bir rol oynuyor. Kısacası bu sezon hangi popüler dizi karakterinin öleceği konusunda bir şey söylemek hiç mümkün olmayacak.

Serinin kitaplarını okuyanların sadece diziyi izleyenlere karşı tepeden bakma devrini de artık son bulacağı rahatlıkla söylenebilir. Game of Thrones’un altıncı sezon bölümleri 24 Nisandan itibaren yayınlanacak.

İLGİLİ HABERLER