Samsung’un ilk katlanabilir tabletinin çıkışı için yeni iddia

Samsung gözünü katlanabilir telefonların ardından katlanabilir tabletlere dikmiş gibi görünüyor. Şirketin Galaxy Z Fold Tab olarak anılan katlanabilir ekranlı tablet üzerinde çalıştığı ve bu tabletin 2022’de resmiyet kazanacağı söyleniyor.

Katlanabilir ürün pazarının öncülerinden biri konumundaki Samsung, Galaxy Z Fold 2 ve Z Flip gibi telefonlarla beğeni toplamayı başarmıştı. Bu tek menteşeli telefonlar, katlanabilir ekranlı cihazların hem kapalı hem de açık formatta neler yapabileceklerini gösterme konusunda iyi bir vizyon sergilemişti.

Z Fold Tab ise biraz daha farklı bir proje gibi görünüyor. Menteşe sayısını ikiye katlayan Samsung’un katlandığında telefon boyutlarında olacak, açıldığında ise tablet boyutuna ulaşacak bir cihaz üzerinde çalıştığı düşünülüyor.

Z Fold Tab’in tasarımının ve adının henüz görülmediğini ya da doğrulamadığını belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla menteşe sayısı, ekran sayısı ve boyut gibi konularda henüz kesin ifadeler kullanmak da mümkün olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor Play 5 için hızlı şarj desteği doğrulandı

Samsung’un ajandasında öncelik Galaxy Z Fold 3 adını taşıması beklenen yeni katlanabilir telefonda. Bu cihazın yılın ikinci yarısında resmiyet kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Galaxy Z Fold 3’te sunulan S Pen desteği ve Ultra İnce Cam gibi gibi özelliklerin 2022’de çıkacak Galaxy Z Fold Tab ile de kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...