Teknoloji

Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra planlarını şimdilik askıya aldı

galaxy z fold 6 ultra

Samsung Galaxy Z Fold 6 bugün Paris’te düzenlenecek Unpacked etkinliğinde resmen gözler önüne çıkacak. Güney Koreli şirketin aynı zamanda Galaxy Z Fold 6 Ultra veya Z Fold 6 Slim adıyla anılan yeni bir ürünü piyasaya sürebileceği iddia edilmişti. Yeni bir habere göre, Samsung Z Fold 6 Ultra projesini dondurma kararı aldı. Bu modelde daha büyük ekranların yer alacağı da öne sürülmüştü.

Bu durum, Z Fold 6 Ultra’nın hiçbir zaman gün yüzü görmeyeceği anlamına gelmiyor. Sadece Samsung’un şu an için bu telefonu piyasaya sürmeyi planlamadığını gösteriyor.

Honor ve Xiaomi, dünyanın en ince katlanabilir telefonunu sunmak için bir yarış içinde. Bu unvanın sahibi hâlihazırda Honor Magic V2. Ancak yakında tanıtılacak Honor Magic V3 veya Xiaomi Mix Fold 4’ten biri bu unvanın sahibi olacak.

Galaxy Z Fold 6 Ultra hedeflendiği kadar ince olmamış olabilir

Samsung henüz bu rekabete dahil olmuş değil. Ultra’nın da bahsi geçen ince model olabileceği düşünülmüştü. Projenin neden askıya alındığı bilinmiyor. Ancak Samsung’un belki de hedeflenen kalınlığa ulaşamamış olması akıllara gelen ilk seçenek oluyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER