Teknoloji

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in depolama seçenekleri için yeni iddia

samsung katlanabilir galaxy z fold 5

Samsung Galaxy S23 serisini şubat ayının ilk gününde duyurmuştu. Bu seride Galaxy S23 ve S23 Ultra modelleri için üç depolama alanı seçeneği sunan Samsung, S23+ modelinde ise seçenek sayısını ikide tutmuştu. SamMobile sitesinin haberine göre, Samsung yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 için de üç depolama alanı seçeneği sunacak.

Habere göre, Z Fold 5 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama alanı seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Z Flip 5’te ise depolama alanı seçenekleri 128 GB, 256 GB ve 512 GB olacak. 128 GB versiyonda UFS 3.1, diğer seçeneklerde ise UFS 4.0 depolama alanı çözümü tercih edilecek.

Samsung’un 2022 model katlanabilir telefonlarında da bu depolama alanı seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. 2023’te de bu seçeneklerin değişmemesine pek şaşırmamak gerekiyor.

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in tanıtımının ağustos ayında yapılması bekleniyor

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in resmi duyurusuna daha uzun bir süre olduğu biliniyor. Ancak şimdiden bu katlanabilir telefonlarla ilgili haberler etrafta dolaşıyor. Samsung’un Z Fold 5’te ekran kırışıklığını azaltacak yeni bir menteşe tasarımına geçiş yapacağı, ancak bu modelde S Pen yuvasına yer vermeyeceği söyleniyor. Z Flip 5’in ise Oppo Find N2’ninkinden büyük bir dış ekrana sahip olacağı konuşuluyor.

Samsung’un yeni katlanabilir telefonları hakkında önümüzdeki haftalarda yeni sızıntı ve haberlerle karşılaşmak sürpriz olmayacaktır. Telefonların tanıtımının yaz aylarında daha doğrusu ağustos ayında yapılması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER