Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarında şarj hızı değişmeyecek

Samsung‘un yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in yaz aylarında resmiyet kazanması bekleniyor. Akıllı telefonlarla özellikler ise şimdiden sızıntılar ve resmi kayıtlar sayesinde görülüyor. Bunların en yenisi, Z Fold 5 ve Z Flip 5’in şarj hızlarını gösteriyor.

Çin’in 3C sertifika kurulunun kayıtlarına göre, Samsung’un yeni katlanabilir telefonları da selefleri gibi 25W şarj hızı desteğiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Kayıtlarda Z Fold 5 SM-F9460, Z Flip 5 ise SM-F7310 model numarasıyla boy gösteriyor.

İki telefonun da EP-TA80 şarj adaptörünü destekleyeceği görülüyor. Ancak bu noktada Samsung’un telefon kutularından şarj adaptörlerini çıkardığını hatırlatmakta fayda var.

galaxy z fold 5

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelecek

Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarının ikisinin de Galaxy için optimize edilmiş Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Hem Galaxy Z Fold 5’te hem de Z Flip 5’te “damlacık” şeklinde yeni bir menteşe tasarımının kullanılması bekleniyor. Böylelikle katlanabilir ekrandaki kırışıklığın ortadan kaldırılması hedefleniyor. Samsung’un Z Flip 5’te 3.3 veya 3.4 inç bir kapak ekranına yer vermesi de öngörüler arasında yer alıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun