Samsung Galaxy Z Fold 5’te Z Fold 4 ile aynı ana kamerayı kullanabilir

Samsung Galaxy Z Fold 5’in yeni bir menteşe mekanizması tasarımıyla gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Böylelikle ekrandaki kırışıklığın azalması hedefleniyor. Katlanabilir telefonla ilgili en yeni sızıntı ise kamerayla ilgili. Samsung’un bu telefonda ana kamera olarak Galaxy Z Fold 4’te de kullandığı 50 megapiksel ISOCELL GN3 sensörü tercih edeceği söyleniyor. Söz konusu iddia, ünlü duyumcu Ice Universe tarafından gündeme getirildi.

Daha önce çıkan haberlerde Samsung’un bu telefonda 200 megapiksel çözünürlüklü ISOCELL HP2 sensöre yer verebileceği iddia edilmişti. Şirket bu sensörü Galaxy S23 Ultra’da da kullanmıştı. Ancak bu sensörün Z Fold 5’te kullanılamasının mümkün olmadığı, dolayısıyla şirketin ana kamerayı değiştirmeyeceği söyleniyor.

Bu imkansızlığın neden kaynaklandığı bilinmiyor. Maliyet veya tasarım kaynaklı engeller akıllara gelen ilk seçenekler olsa da, henüz ortada net bir bilginin olmadığını söylemek gerekiyor.

Galaxy Z Fold 5 yazılımsal dokunuşlarla daha iyi kareler yakalamayı sağlayabilir

Samsung Galaxy Z Fold 5 selefiyle aynı kameraya sahip olsa bile yazılımsal dokunuşlarla daha iyi kareler yakalamayı mümkün kılabilir. Ancak bunu görmek için telefonun resmiyet kazanması gerekiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun