Galaxy Z Fold 3 S Pen yuvası olmadan gelecek

Samsung’un yeni nesil Galaxy Fold ile birlikte katlanabilir telefonlarına S Pen desteğini de getirmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl boyunca çıkan dedikodular, bir patent dosyasıyla da desteklenmişti. Galaxy Z Fold 3 ve S Pen desteği hakkındaki sızıntılara da yenileri de eklenmeye devam ediyor.

Güney Koreli yayın organı Naver News’te çıkan bir haber, Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonuna S Pen desteğini getirme konusunda yaşadığı yapısal zorluklar konusunda fikir edinmeyi sağlıyor. Samsung’un ilk etapta S Pen için özel bir yuva oluşturmayı planladığı, ancak yeterli alan bulunmaması nedeniyle bundan vazgeçtiği söyleniyor.

Galaxy Z Fold 3’ün selefine kıyasla daha hafif ve ince bir cihaz olacağına dair haberler daha önce de gündeme gelmişti. Bu tercih nedeniyle akıllı telefonda S Pen Pro olarak anılan kalemi yerleştirmek için alan kalmadığı belirtiliyor. Samsung’un, tıpkı S21 Ultra’da olduğu gibi, S Pen’i yerleştirme imkanı veren özel kılıflar sunabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor 50 Snapdragon 775G ile gelen ilk telefon olabilir

Galaxy Z Fold 3 yılın ikinci yarısında resmiyet kazanacak. Akıllı telefonla birlikte Galaxy S21 FE ve katlanabilir ekranlı Galaxy Z Flip 2’nin de tanıtılması bekleniyor. Geniş ölçekli üretiminin haziran ayında başlaması beklenen Z Fold 3’ün temmuz veya ağustos ayında tanıtılacağı söyleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...