Galaxy Z Fold 3 eski S Pen’leri desteklemiyor

Galaxy Z Fold 3, Samsung’un S Pen desteğine sahip ilk katlanabilir telefonu olarak bu hafta resmiyet kazanmıştı. Ancak bu S Pen desteğinin bazı sınırları var gibi görünüyor. Şirket eski S Pen’lerin Z Fold 3 ekranına zarar verebileceğini, bu nedenle S Pen Pro’nun ve S Pen Fold Edition’ın geliştirildiğini belirtti.

İki yeni kalem, diğer S Pen’lerden farklı olarak bir uca sahip. Yumuşak kalem ucu, içeriye doğru geri de çekilebiliyor. Böylelikle yumuşak katlanabilir ekranda zarar oluşması engelleniyor.

Z Fold 3’ün ekranı eski versiyonlara kıyasla yüzde 80 daha dayanıklı hâle gelmiş durumda. Buna rağmen, eski S Pen’lerin kullanılması durumunda ekranın aşırı güç kullanımı nedeniyle zarar görebileceği ifade edildi.

Samsung bunun yaşanmasının önüne geçmek için resmi olarak desteklenen S Pen’ler dışındaki kalemlerden gelen komutları engelliyor. Uyumsuz kalemi tanıyan One UI, kalemin desteklenmediği konusunda kullanıcıları uyarıyor.

Galaxy Z Fold 3 ile uyumlu kalemlerden S Pen Pro yurt dışında 100 dolar karşılığında satılıyor. S Pen Fold Edition içinse 50 dolar ödemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...