Galaxy Z Fold 3 eski S Pen’leri desteklemiyor

Galaxy Z Fold 3, Samsung’un S Pen desteğine sahip ilk katlanabilir telefonu olarak bu hafta resmiyet kazanmıştı. Ancak bu S Pen desteğinin bazı sınırları var gibi görünüyor. Şirket eski S Pen’lerin Z Fold 3 ekranına zarar verebileceğini, bu nedenle S Pen Pro’nun ve S Pen Fold Edition’ın geliştirildiğini belirtti.

İki yeni kalem, diğer S Pen’lerden farklı olarak bir uca sahip. Yumuşak kalem ucu, içeriye doğru geri de çekilebiliyor. Böylelikle yumuşak katlanabilir ekranda zarar oluşması engelleniyor.

Z Fold 3’ün ekranı eski versiyonlara kıyasla yüzde 80 daha dayanıklı hâle gelmiş durumda. Buna rağmen, eski S Pen’lerin kullanılması durumunda ekranın aşırı güç kullanımı nedeniyle zarar görebileceği ifade edildi.

Samsung bunun yaşanmasının önüne geçmek için resmi olarak desteklenen S Pen’ler dışındaki kalemlerden gelen komutları engelliyor. Uyumsuz kalemi tanıyan One UI, kalemin desteklenmediği konusunda kullanıcıları uyarıyor.

Galaxy Z Fold 3 ile uyumlu kalemlerden S Pen Pro yurt dışında 100 dolar karşılığında satılıyor. S Pen Fold Edition içinse 50 dolar ödemek gerekiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun