Galaxy Z Fold 3’ün çıkışı için Çin’den onay geldi

Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarından biri olan Galaxy Z Fold 3, 11 Ağustos’ta resmen gözler önüne çıkacak. Farklı ülkelerde çıkış sertifikası alan telefona onay veren son ülke Çin oldu.

Çin’in sertifika kurulu TENAA’nın kayıtlarında SM-F9260 model numarasıyla görülen telefonun 6.4 mm. kalınlığıyla selefine kıyasla daha ince olması dikkat çekiyor. Geliştirilmiş menteşe ile iki taraf arasındaki hava boşluğu azaltılırken, telefonun hem katlanmışken hem de tamamen açılmışken incelmesi mümkün hâle geliyor.

Katlandığında 128.1 x 158.2 x 6.4 mm. boyutlarında olan telefon, Z Fold 2’yle hemen hemen aynı alanı kaplıyor. Bu da pil kapasitesinde ve ekran boyutunda değişiklik olmadığı anlamına geliyor.

TENAA kayıtları 6.2 inçlik kapak ekranını, 4500 mAh kapasiteli pili ve Android 11 işletim sistemini de doğruluyor.

Ekranın içine yerleştirilen ön kamera telefonun en önemli yenilikleri arasında göze çarpıyor. Qualcomm Snapdragon 888 işlemci, 12 GB RAM ve otomatik odaklama yapabilen ultra geniş açılı kamera da dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'ın Safari değişiklikleri en son iPadOS 15 beta ile opsiyonel hâle geliyor

Galaxy Z Fold 3 ile birlikte tantılması beklenen bir diğer katlanabilir ekranlı telefon olan Z Flip 3 de SM-F7110 model numarasıyla TENAA’nın kayıtlarında görüldü.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...