Galaxy Z Fold 3’ün çıkışı için Çin’den onay geldi

Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarından biri olan Galaxy Z Fold 3, 11 Ağustos’ta resmen gözler önüne çıkacak. Farklı ülkelerde çıkış sertifikası alan telefona onay veren son ülke Çin oldu.

Çin’in sertifika kurulu TENAA’nın kayıtlarında SM-F9260 model numarasıyla görülen telefonun 6.4 mm. kalınlığıyla selefine kıyasla daha ince olması dikkat çekiyor. Geliştirilmiş menteşe ile iki taraf arasındaki hava boşluğu azaltılırken, telefonun hem katlanmışken hem de tamamen açılmışken incelmesi mümkün hâle geliyor.

Katlandığında 128.1 x 158.2 x 6.4 mm. boyutlarında olan telefon, Z Fold 2’yle hemen hemen aynı alanı kaplıyor. Bu da pil kapasitesinde ve ekran boyutunda değişiklik olmadığı anlamına geliyor.

TENAA kayıtları 6.2 inçlik kapak ekranını, 4500 mAh kapasiteli pili ve Android 11 işletim sistemini de doğruluyor.

Ekranın içine yerleştirilen ön kamera telefonun en önemli yenilikleri arasında göze çarpıyor. Qualcomm Snapdragon 888 işlemci, 12 GB RAM ve otomatik odaklama yapabilen ultra geniş açılı kamera da dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor.

Galaxy Z Fold 3 ile birlikte tantılması beklenen bir diğer katlanabilir ekranlı telefon olan Z Flip 3 de SM-F7110 model numarasıyla TENAA’nın kayıtlarında görüldü.

DJI Mavic 3 sızıntısı çift kamerayı gösteriyor

DJI Mavic 3 drone büyük ihtimalle yakında gözler önüne çıkacak. Merakla beklenen drone'un neye benzeyeceği, internete sızan yeni fotoğraflar sayesinde detaylı bir şekilde görüldü. Sızan...

Redmi Note 11 serisi için 120W şarj desteği doğrulandı

Xiaomi, Redmi Note 11 serisi telefonlarını 28 Ekim'de tanıtacak. Tanıtım için geri sayım sürerken, şirket dikkat çekici bir özelliği de şimdiden duyurdu. Weibo'dan yapılan...

Tim Cook’tan Apple Bağdat Caddesi mağazası paylaşımı

Apple'ın Türkiye'deki üçüncü mağazası ve aynı zamanda ilk sokak mağazası olan Apple Bağdat Caddesi mağazası cuma günü kapılarını müşterilerine açtı. Yurt dışında gördüğümüz Apple...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun