Teknoloji

Galaxy Z Flip 5 daha büyük kapak ekranıyla gelecek

galaxy z flip 4 inceleme galaxy z flip 5

Samsung Galaxy Z Flip 4‘ün piyasaya çıkışının üstünden çok uzun zaman geçmiş değil. Ancak bu telefonun takipçisi hakkındaki dedikodular da şimdiden etrafta dolanıyor. Bu dedikodulara göre, Galaxy Z Flip 5 önemli değişikliklerle kullanıcıların karşısına gelecek.

Katlanabilir telefonun Galaxy Z Flip 4’e kıyasla daha büyük bir kapak ekranına sahip olacağı söyleniyor. Z Flip 4’te 1.9 inç büyüklüğünde bir kapak ekranı mevcut. Ekran analisti Ross Young’a göre, Z Flip 5’in kapak ekranı selefinkine kıyasla oldukça büyük olacak.

Young ekran büyüklüğü konusunda net bir bilgi vermese de, Samsung’un kapak ekranını 3 inçe çıkaracağı söyleniyor. Ekran büyüklüğünün 3 inçe çıkmasının hatırı sayılır bir gelişme olduğunu belirtmekte fayda var. Kapak ekranının büyümesinin bu ekranın işlevselliğini artıracak bir durum olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Z Flip 4’ün kapak ekranı hâlihazırda saat, bildirim kontrolü ve kamera vizörü olarak kullanılabiliyor.

Galaxy Z Flip 5 2023’ün ağustos ayında resmiyet kazanabilir

Ross Young’a göre, Z Flip 5’teki tek değişiklik kapak ekranının büyümesi olmayacak. Samsung’un ekran kırışıklığını azaltacak yeni bir menteşe tasarımına geçiş yapacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Katlanabilir telefonlardaki ekran kırışıklığı yıllar içinde hatırı sayılır ölçüde azalsa da, hâlâ tam anlamıyla ortadan kalkmış değil.

Galaxy Z Flip 5’in 2023’ün ağustos ayından önce tanıtılması beklenmiyor. Ancak telefon hakkında önümüzdeki dönemde yeni detaylarla karşılaşılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİLİ HABERLER