Teknoloji

Samsung Galaxy Z Flip 4 Maison Margiela Edition resmiyet kazandı

galaxy z flip 4 maison margiela edition

Samsung ünlü moda markası Maison Margiela ile iş birliğinin duyurusunu bir süre önce yapmış ve bu iş birliğinin ilk meyvesinin özel bir Galaxy Z Flip 4 olacağını açıklamıştı. Bahsi geçen telefon Galaxy Z Flip 4 Maison Margiela Edition adıyla resmiyet kazandı.

Samsung’un açıklamasında, “uyumsuzluk ruhu” ile Maison Margiela ile iş birliğine gidildiği ve bu doğrultuda “Galaxy ailesinin en yeni üyesinin yeniden tasarlandığı” belirtildi. Galaxy Z Flip 4 Maison Margiela Edition’ın Margiela’nın orijinalliğine ve değerlerine odaklandığı ifade edilirken; Maison Margiela’nın ikonik tasarım felsefesinin telefonun arayüzüne, aksesuarlarına ve ambalajına yansıdığı belirtildi.

Beyaz bir telefon olan Z Flip 4 Maison Margiela, mat bir kaplamayla geliyor. Fransız moda evinin “décortiqué” (kabuklu) adını taşıyan tekniğin izlerini de telefonda görmek mümkün oluyor. Samsung telefonun mat gümüş beyaz çerçevesinin de telefonun beyaz rengiyle mükemmel bir denge sağladığının altı çiziliyor.

Galaxy Z Flip 4 Maison Margiela Edition, yeni bir arayüz tasarımıyla geliyor. Bu arayüzde özel hazırlanan ikonlar ve duvar kağıtları bulunuyor. Margiela’nın tasarım unsurlarının telefon aksesuarlarına ve kutusuna yansıdığı da görülüyor.

galaxy z flip 4 maison margiela edition

Galaxy Z Flip 4 Maison Margiela Edition 1 Aralık’ta satışa sunulacak

Sınırlı sayıda üretilen telefon, şeklini ortaya çıkaran bir kutuyla geliyor. Bu kutuda iki kılıf bulunuyor. Deri kılıfta Maison Margiela’nın “bianchetto” adını taşıyan tekniği uygulanıyor. Söz konusu kılıfta beyaz derinin üzerinde dört dikiş izi görülüyor. İkinci kılıf ise Maison Margiela’nın ikonik kod halkasını bir telefon tutacağına dönüştürüyor.

galaxy z flip 4 maison margiela editionSamsung Galaxy Z Flip 4 Maison Margiela Edition 1 Aralık’ta Fransa, Hong Kong ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Fiyat konusunda henüz bir bilgi verilmiş değil.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER