Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active için sevindirecek güncelleme

Samsung Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active modellerini Galaxy Watch Active 2 ile birlikte tanıtılmış olan birtakım yeni özelliklerle güncelliyor. Bunların arasında Bixby Voice için yeni işlevler, saat kadranları için daha fazla özelleştirme seçenekleri, yeni Samsung Health özellikleri ve Galaxy Watch Active için yeni dokunmatik bezel arayüzü bulunuyor.

Galaxy Watch Active’e dokunmatik bezel halka arayüzünü eklemek oldukça memnun edici olacaktır. Çünkü bu saat kendisinden önce gelen Samsung akıllı saatlerinde yer alan döndürülebilir bezel halkaya benzer bir işlev barındırmıyordu. Şu anda deneyimlemekte olduğumuz Galaxy Watch Active 2’de ise dokunmatik bezel arayüzü oldukça kullanışlı görünüyor. Bunun seleflerine de gelecek olması güzel. Galaxy Watch modelinde ise döndürülebilir mekanik bezel halka bulunuyor.

Ayrıca Samsung iki Tizen tabanlı akıllı saatinde de bazı kullanıcı arayüzü unsurlarını değiştiriyor. Dahili uygulamalar için kullanılan simgeler kaydırılıyor, mevcut zaman kronometre veya çağrı sırasında da ekranda gösteriliyor. Saatin hızlı ayarlar panelindeki simgeleri özelleştirmek şimdi daha kolay. Aynı zamanda aralarında toplamda 41 olacak şekilde, 25 yeni alt kadranın ve komplikasyonun bulunduğu yeni özelleştirme seçenekleri de ekleniyor.

Bixby de saatlerde işlevselliği artıracak bazı güncellemelerle geliyor. Samsung sesli asistanın şimdi egzersiz rutinlerini başlatmak ve SmartThings cihazlarını kontrol etmek için kullanılabileceğini belirtiyor. Aynı zamanda Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Britanya İngilizcesi gibi diller de destekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S20 serisi için Android 11 güncellemesinin çıkışı yaklaşıyor

Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active’de sağlık güncellemeleri

Son olarak Samsung Health uygulamasına da, her iki saatte de birtakım yeni özellikler ekleniyor. Daily Active adı verilen bir özellik, fitness hedeflerini ve koşu ya da bisiklet binme aktivitelerindeki tur zamanlarının kaydını tutuyor. Aynı zamanda yeni gelen düşük kalp hızı uyarı özelliği de bulunuyor.

galaxy watch sağlık

Her ne olursa olsun, Samsung’un önceki iki akıllı saatinin bu kadar büyük güncellemeleri aldığını güzel. Galaxy Watch Active modeli yeni modelde 500-600 TL’ye varan miktarda daha düşük fiyata satılıyor. Bunun karşılığında daha küçük ekran ve pil alacaksınız, ancak her iki saat de Exynos 9110 yongasını paylaşıyor. Özellikler tarafında da bu iki cihazın arasındaki fark biraz daha kapanmış oluyor.

Samsung, yeni güncellemelerin bölge bölge sunulmaya başlandığını açıkladı. Yakında Türkiye’deki Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active kullanıcıları da bu yeniliklerden yararlanacaklardır.

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sony’den PS5 için PlayStation Plus Collection detayları

Sony, yayınladığı yeni bir blog yazısında PlayStation Plus Collection'ın nasıl çalışacağıyla ilgili daha fazla detay paylaştı. Bu servis 12 Kasım tarihinden itibaren yurt dışında,...

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun