Galaxy Watch Active 2’nin tansiyon ölçme özelliği kullanıma sunuldu

Samsung, Health Monitor (Sağlık Monitörü) uygulamasını ana vatanı Güney Kore’de kullanıma sundu. Söz konusu uygulama sayesinde Galaxy Watch Active 2 akıllı saat ile tansiyon ölçümü yapabilmek mümkün olacak.

Samsung, Health Monitor için nisan ayında Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı’ndan onay aldığında özelliğin çıkışı için yılın üçüncü çeyreğini işaret etmişti. Şirket planladığı tarihten önce özelliği sunmayı başarmış oldu.

Bu özelliğin varlığı, Galaxy Watch Active 2’nin standart bir tansiyon ölçme aletinin yerini alabileceği anlamına gelmiyor. Kullanıcıların Samsung Health Monitor uygulaması üzerinden dört haftada bir kalibrasyon yapması gerekiyor. Samsung’un uygulamasının destekleyici bir yöntem olarak doktor ziyaretleri arasında genel durumu izlemek amacıyla kullanılabileceği belirtiliyor.

Samsung’dan verilen bilgiye göre, Health Monitor uygulaması üçüncü çeyrekten itibaren EKG desteğine de kavuşacak. Bu özelliğin de ilk durağı yine Güney Kore olacak. Apple da 2018’de çıkardığı Apple Watch Series 4 ile bu özelliği sunmaya başlamıştı. Türkiye’deki Apple Watch Series 4 ve Series 5 sahipleri bir süredir bu özellikten yararlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Güney Kore dışındaki Galaxy Watch Active 2 sahiplerinin bu özelliği ne zaman kullanabileceği konusunda bilgi verilmedi. Süreç yerel kurumların onayını gerektirdiği için genel bir takvimden söz etmek mümkün görünmüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...