Teknoloji

Samsung Galaxy Watch 6 Pro ile dönen ekran çerçevesini geri getirebilir

Samsung galaxy watch 4 classic galaxy watch 6 Pro

Dönen ekran çerçevesi Samsung’un akıllı saatlerinin öne çıkan noktalarından biri olmuştu. Ancak şirket Galaxy Watch 5 serisinde şaşırtıcı bir karar alarak bu tasarımı tercih etmemişti. Güney Koreli duyumcu Super Roader’a göre, Samsung Galaxy Watch 6 Pro modelinde dönen ekran çerçevesini geri getirecek. Böylelikle Galaxy Watch 6 ve Pro versiyonu arasındaki farkın biraz daha belirgin hâle geleceği belirtiliyor.

Watch 6 Pro’nun mevcut Watch 5 Pro’dan ayrıştığı tek nokta dönen ekran çerçevesi olmayacak. Şirket Watch 5 Pro için sadece 45.4 mm kasa boyutu seçeneği sunmuştu. Watch 6 Pro’da kullanıcıların karşısına iki farklı kasa boyutu seçeneğinin çıkacağı söyleniyor.

Bu seçeneklerinin ne olduğu şu an için belirsizliğini koruyor. Şirket Galaxy Watch 4 Classic için 42 ve 46 mm olmak üzere iki farklı boyut seçeneği sunmuştu. 42 mm versiyonda 1.2 inç, 44 mm versiyonda ise 1.4 inç ekran bulunuyor. Watch 6 Pro için de aynı seçeneklerin tercih edilmesi muhtemel görünüyor.

Galaxy Watch 6 Pro daha büyük pille gelebilir

40 mm’lik Galaxy Watch 6’nın pilini gösteren fotoğraflar bir süre önce ortaya çıkmıştı. 40 mm Watch 5’te 284 mAh olan pil kapasitesinin Watch 6’da 300 mAh seviyesine yükseldiği de bu paylaşımla görülmüştü. Watch 5 Pro’da 590 mAh olan pil kapasitesinin Watch 6 Pro’da artması da beklentiler arasında yer alıyor.

Galaxy Watch 6 Pro ve Galaxy Watch 6’nın önümüzdeki yaz aylarında Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarıyla birlikte tanıtılması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER