Galaxy Watch 5 Pro safir cam ve titanyum kasayla gelecek

Samsung Galaxy Watch 5 serisi akıllı saatlerini çok büyük ihtimalle yaz mevsimi sona ermeden gözler önüne çıkaracak. Şirketin bu seride Galaxy Watch 5 Pro modeline de yer vermesi bekleniyor. Sızıntılar ve söylentiler, kullanıcıları heyecan verici bir akıllı saatin beklediğini gösteriyor.

Ünlü duyumcu Ice Universe tarafından yapılan paylaşıma göre, akıllı saatte ana materyal olarak hem safir cam hem de titanyum kullanılacak. Akıllı saatlerde pek fazla tercih edilmeyen titanyumun Watch 5 Pro’ya üst sınıf bir hava kazandıracağını tahmin etmek pek zor değil.

Akıllı saatte safir camın da kullanılacağı iddiası ise kulağa daha heyecan verici geliyor. Tag Heuer gibi lüks saat üreticileri, Wear OS işletim sistemli akıllı saatlerinde safir camı tercih etmişti. Ancak daha geniş bir kitleye hitap eden akıllı saatlerde safir camı görmeyeli çok uzun zaman olmuştu. Bu konuda akıllara gelen son örnek 2015 çıkışlı Huawei Watch oluyor.

Safir camın en önemli artısı olarak çizilmeye karşı dayanıklılığı öne çıkıyor. Safir cam sayesinde akıllı saatler çizilmeye ve diğer darbelere karşı ekstra güç kazanıyor. Ancak safir camın varlığı saatlerin fiyatını yukarıya çekebilecek bir unsur niteliği de taşıyor.

Ice Universe’e göre, Galaxy Watch 5 Pro çok ince bir akıllı saat olmayacak. Dönen çerçevenin varlığı ve bu çerçevenin titanyumdan yapılacak olması nedeniyle saatin kalın bir kasayla gelecek olması kulağa pek şaşırtıcı gelmiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun