Galaxy Watch 4 için Google Asistan dağıtımı başladı

Samsung Galaxy Watch 4 serisi akıllı saatler için Google Asistan dağıtımının başlayacağına dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Daha sonra Samsung tarafından yapılan bir açıklamada ise yaz ayları işaret edilmişti. Ancak Samsung yazı beklenenden erken başlatmış gibi görünüyor.

Güney Koreli şirket, kısa bir açıklamayla Galaxy Watch 4 serisi için Google Asistan dağıtımının 24 Mayıs itibarıyla başlayacağını duyurdu. Kullanıcılar saatlerindeki Play Store uygulaması üzerinden Google Asistan’a erişebilecek.

Ancak bu desteğin kapsamı ilk etapta sadece 10 ülkeyle sınırlı olacak. Şimdilik sadece ABD, Avustralya, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, Japonya, Tayvan ve Güney Kore’deki Watch 4 sahipleri Google Asistan’ı deneyimleyebilecek.

Galaxy Watch 4 serisi için Google Asistan desteğinin kapsamının önümüzdeki dönemde genişlemesi bekleniyor. Desteğin dağıtımına beklenenden erken başlayan Samsung’un bu konuda da hızlı hareket etmesi sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun