Samsung Galaxy Watch serisi için yeni ülkelerde EKG ve tansiyon desteği

Samsung, Galaxy Watch Active 2 ve Galaxy Watch 3 cihazları için elektrokardiyogram ve kan basıncı izleme desteğini başlattı. Bu destek Samsung Health Monitor uygulaması üzerinden sunulurken, bu uygulama 31 farklı ülkenin Galaxy Store mağazasına geldi. Ne var ki, bu ülkeler arasında henüz Türkiye bulunmuyor. Söz konusu özellikler şimdiye kadar sadece ABD ve Güney Kore’de kullanılabiliyordu.

Samsung geçen ay Galaxy Watch cihazlarına yazılım güncellemeleri aracılığıyla daha fazla özellik ekleyeceğini söylemişti. Ne de olsa, her iki akıllı saatinde kalp hızı ve kan basıncı ölçümü ile EKG izlemesi için gerekli sensörler bulunuyordu.

Şimdi çoğunlukla Avrupa’da bulunan 31 yeni ülkede yaşayanlar Samsung’un Avrupa’da Samsung Health Monitor uygulamasının kullanımı için gerekli olan CE onayını almasıyla birlikte bu imkanlardan yararlanabilecekler. Özellikle EKG özelliğinin kullanılması için gerekli olan sağlık ve emniyet standartlarının karşılanması gerekiyor.

SamMobile sitesinin belirttiğine göre, kullanıcıların uygulamayı indirmeleri ve uygumlu Galaxy Watch ve Samsung telefonlarında en son sürüme güncelleme yapmış olmaları gerekiyor.

Galaxy Watch Active 2 ve Galaxy Watch 3 için EKG ve tansiyon izleme desteğinin geldiği ülkeler şu şekilde sıralanıyor: Almanya, Avusturya, BAE, Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Endonezya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Şili ve Yunanistan.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 15 ve iPadOS 15'in çıkış tarihi belli oldu

Bu arada Türkiye’de yaşayanlar da, her ne kadar bu destek resmi olarak gelmemiş olsa da, EKG ve tansiyon izleme desteğini cihazlarında açabilirler. YouTube yapımcısı Alp Gürsoy, geçtiğimiz aylarda yayınladığı videosunda bu desteğin Galaxy Watch 3’te nasıl açılabileceğini anlatmış. Detayları aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...