Teknoloji

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra özel Snapdragon işlemciyle gelecek

galaxy tab s9 ultra

Samsung’un Galaxy Tab S8 Ultra’nın takipçisi için sıkı bir hazırlık içinde olduğu söyleniyor. Yeni bir sızıntı, bu tabletin özellikleri konusunda ipucu veriyor. Samsung’un Galaxy Tab S9 Ultra modelinde Qualcomm Snapdragon serisi bir çip kullanacağı söyleniyor.

Bu işlemcinin Samsung Galaxy S23 serisi için optimize edilmiş Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Söz konusu işlemcinin de tıpkı telefonlardaki işlemci gibi “Galaxy için” etiketini taşıyacağı söyleniyor.

Sızıntı ilk çıktığında Tab S9 Ultra’nın Snapdragon 8 Plus Gen 2 işlemciye sahip olacağı belirtilmişti. Ancak daha sonra bu paylaşım düzeltildi ve tabletin modifiye edilmiş bir Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olacağı ifade edildi.

Tablete ihtiyaç duyduğu enerjiyi 10880 mAh kapasiteli pilin vereceği söyleniyor. Tab S8 Ultra’da 11200 mAh pil bulunuyor. Dolayısıyla Samsung’un pil konusunda çok kapsamlı bir değişikliğe gitmeyeceği söylenebilir.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra IP67 sertifikasıyla gelecek

Daha önce çıkan haberlere göre, Tab S9 Ultra suya ve toza karşı IP67 dayanıklılık sertifikasıyla gelecek. Bunun bir tablet için ilginç bir durum olduğu söylenebilir. IP67 sertifikası genellikle telefonlara ve hoparlörlere veriliyor. Ancak tabletler daha az zorlu koşullarda kullanıldığı için genellikle bu sertifikaya ihtiyaç duyulmuyor.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra hakkında bilinenler şu an için bunlarla sınırlı. Önümüzdeki dönemde bu tabletle ilgili yeni bilgilerle karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER