Teknoloji

Samsung Galaxy Tab S9+ tabletin görselleri ortaya çıktı

samsung galaxy tab s9+

Samsung Galaxy Tab S8+ geçtiğimiz yıl nisan ayının ortalarında tanıtılmıştı. Dolayısıyla bu tabletin takipçisiyle tanışma zamanının geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Henüz resmi bir duyuru veya işaret görülmese de, Galaxy Tab S9+ tablete ait olduğu söylenen görsellerin paylaşılması bu beklentiyi kuvvetlendiriyor.

Samsung’un yeni tabletinin CAD dosyalarından hareketle hazırlanan görselleri, kullanıcıları nelerin beklediği konusunda net bir resim çiziyor. Görsellerde anten şeritlerini olmaması dikkat çekse de, bunun tabletin antensiz geleceği anlamını taşımadığını belirtmek gerekiyor.

Tab S9+ sunduğu özellikler itibarıyla selefinden pek fazla uzaklaşmayacak gibi görünüyor. 2800 x 1752 piksel çözünürlüklü 12.4 inç büyüklüğündeki ekranda bir değişiklik beklenmiyor. Yeni tablette de parmak izi tarayıcısının ekranın içine yerleştirileceği belirtiliyor.

galaxy tab s9+

Dört hoparlör, çift arka kamera ve hatta tabletin boyutları da değişmeyecek unsurlar arasında yer alıyor. S Pen destekli tabletin arkasında kalemin yerleştirilmesi için manyetik bir alanın bulunduğunu belirtmekte de fayda var.

Galaxy Tab S9+ tasarımında S23 serisinden izler taşıyacak

Yeni tablet de 45W kablolu şarj desteğiyle gelecek. Şarj için USB-C 3.2 girişiyle gelecek. Arka kameraların ise bir modül yerine birbirlerinden ayrı şekilde yerleştirildiği görülüyor. Bu da Samsung’un Galaxy S23 serisindeki tasarım dilini tabletlere taşıdığını da gösteriyor. Yeni tablette ön kameraların sayısının ikiye çıkabileceği ve böylelikle tableti yatay modda kullanırken görüntülü görüşme yapmanın da kolaylaşabileceği belirtiliyor.

galaxy tab s9+

Galaxy Tab S9+ tabletin önemli teknik özellikleri ise şu an için belirsizliğini koruyor. Tabletin kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin bulunması bekleniyor. Ancak bu konuda henüz net bir işaret gelmiş değil.

İLGİLİ HABERLER