Teknoloji

Samsung Galaxy Tab S9 serisi suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasıyla gelecek

galaxy tab s9

Samsung 10 yıldan uzun bir süredir tablet çıkarıyor. Ancak şirket Galaxy Tab S serisi cihazlarında şimdiye kadar hiç suya ve toza dayanıklılık gibi özellikler sunmamıştı. Daha önce sadece Active serisi tabletlere özgü olan bu özelliklerin Galaxy Tab S9 serisinde de mevcut olacağı söyleniyor.

Samsung tabletlerine suya ve toza karşı dayanıklılık için ekstra bir katman ekliyordu. Ancak Tab S9 resmi olarak IP67 sertifikası alacak. Resmi sertifikanın tablete daha iyi bir koruma sağlayıp sağlamayacağı merak ediliyor. Bu tarz sertifikaların özü itibarıyla sigorta ve garanti konularıyla ilgili olduğunu belirtmek gerekiyor.

Suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda resmi bir sertifikaya sahip olmak, Samsung’un yeni tabletlerinin banyo ve mutfak gibi yerlerde daha rahat şekilde kullanılmasını sağlayabilir.

Samsung Galaxy Tab S9 serisi tabletlerini ne zaman tanıtacak?

Samsung Galaxy Tab S9 serisi tabletleri büyük ihtimalle yılın ikinci yarısında tanıtacak. Bu tabletlerin ağustos ayında yeni katlanabilir telefonlar ile birlikte duyurulabileceği söyleniyor. Ancak Samsung’un Galaxy Tab S8 serisi tabletleri geçtiğimiz yıl şubat ayında tanıttığını hatırlatmakta fayda var.