Galaxy Tab S8 Ultra sızıntısı çentikli ekranı doğruluyor

google news abone ol

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra tabletin tasarımıyla ilgili ilk sızıntılar ekim ayının sonlarında ortaya çıkmıştı. Bu sızıntılarda tabletin ön kameralarının ekran üzerindeki çentiğe yerleştirileceği belirtilmişti. Ünlü duyumcu Evan Blass tarafından paylaşılan ve Tab S8 Ultra’ya ait olduğu söylenen görseller, bu iddiayı doğruluyor.

Samsung ön kamerayı ekranın altına yerleştirme gibi çözümleri ürünlerinde kullanıyor. Dolayısıyla Tab S8 Ultra’da çentikli bir ekran görmenin şaşırtıcı bir durum olduğu söylenebilir. Apple’ın da yeni MacBook Pro’da çentikli ekranı tercih etmesi, benzer bir şaşkınlığa neden olmuştu.

Peki Samsung neden yeni tabletinde çentikli ekrana yer veriyor? Tab S8 Ultra’nın hem arkasında hem de önünde çift kameranın bulunması bekleniyor. Çentikli tasarım sayesinde 8 ve 5 megapiksel çözünürlüklü ön kameraları çerçeveyi kalınlaştırmadan tablete yerleştirmenin mümkün olduğu belirtiliyor.

Tab S8 Ultra ile birlikte tanıtılacak Tab S8 Plus ve Tab S8 modellerinde ise çentikli ekranın tercih edilmesi beklenmiyor. Bu üç tabletin farklı büyüklüklerde ekrana sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Tab S8’de 11 inç LCD, Tab S8 Plus’ta 12.4 inç OLED, Tab S8 Ultra’da ise 14.6 inç OLED ekranın bulunacağı söyleniyor.

Çentikli ekranın potansiyel Galaxy Tab S8 Ultra kullanıcıları tarafından nasıl değerlendirileceğini görmek için beklemek gerekiyor. Samsung’un Galaxy Tab S8 serisi tabletlerini 2022’nin ilk günlerinde gözler önüne çıkaracağı söyleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR