Teknoloji

Samsung Galaxy Tab S8 için One UI 5 güncellemesinin dağıtımı başladı

galaxy tab s8
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Samsung Galaxy Tab S8 serisi tabletler için One UI 5‘in kararlı sürümünün dağıtımı başladı. İlk olarak Avrupa’daki 5G tabletlerin güncellemeyi aldığı belirtilirken; güncelleme paketi Android 13 ile One UI 5’in yanı sıra Kasım 2022 güvenlik yamasını da tabletlere getiriyor.

Standart Tab S8 için güncelleme X706BXXU2BVK4 model numarasıyla dağıtılıyor. Tab S8 Plus’ın güncellemesi X806BXXU2BVK4, Tab S8 Ultra’nın güncellemesi ise X906BXXU2BVK4 model numarasıyla kullanıcılarla buluşuyor.

Yenilenen kullanıcı arayüzü ve “Samsung’un Material You yorumu” şeklinde tanımlanabilecek Renk Paleti özelliğine daha fazla renk eklenmesi sunulan yenilikler arasında öne çıkıyor. Görsellerden metin çekmeyi mümkün kılan “Optik Karakter Tanıma” özelliği de One UI 5’in Galaxy Tab S8 serisi tabletlere eklediği yenilikler arasında bulunuyor.

Galaxy Tab S8 serisinin diğer üyeleri için de One UI 5 dağıtımı kısa süre içinde başlayacak

One UI 5 ile sunulan dikkat çekici özelliklerden birisi Modlar ve Rutinler adını taşıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar farklı hesaplar ve girişler için farklı rutinler ve aksiyonlar belirleyebiliyor. One UI 5 ile birlikte Samsung kullanıcılarına sunulan emoji seçenekleri de ciddi anlamda artıyor.

Galaxy Tab S8 serisinin 5G desteği olmayan üyeleri için de dağıtımın fazla zaman kaybetmeden başlaması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER