Teknoloji

Samsung Galaxy Tab S8 FE LCD ekran ve kalem desteğiyle gelecek

SM-X506B model numaralı Samsung tablet, geçtiğimiz eylül ayında Geekbench’in veri tabanında boy göstermişti. “Birdie” kod adıyla anılan bu cihazın şirketin yeni FE tableti olabileceği belirtilmişti. Ünlü duyumcu Roland Quandt’ın paylaşımına göre, söz konusu cihaz Galaxy Tab S8 FE adıyla kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bu paylaşım tabletin özellikleri konusunda fikir edinmeyi de mümkün kılıyor. Tab S8 FE’nin de selefi gibi LCD bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. Bu ekranın Tab S8, S8 Plus ve S8 Ultra’nın AMOLED ekranlarından daha büyük olması bekleniyor.

Tabletle ilgili bir diğer bilgi ise kalem desteği. Roland Quandt’ın paylaşımına göre, Tab S8 FE’nin ekranı kalem kullanımını destekleyecek. Bu destek Wacom’un sayısallaştırıcısı sayesinde mümkün olacak.

galaxy tab s8 fe

Geekbench’in kayıtlarına göre, tablet MediaTek’in Kompanio 900T işlemcisiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. 6 nm bir çip olan Kompanio 900T’de iki adet Cortex-A78 ve altı adet de Cortex-A55 çekirdek mevcut. Görsel yükü ise Mali-G68 MC4 grafik işlemcisi üstleniyor. Kompanio 900T’nin 5G desteğine sahip olduğunu belirtmekte de fayda var.

SM-X506B model numaralı cihazın Tab S8 FE’nin 5G uyumlu versiyonu olacağı iddiası daha önce gündeme gelmişti. Tabletin Wi-Fi versiyonunun ise SM-X500 model numarasıyla geleceği söyleniyor.

Galaxy Tab S8 FE kutusundan One UI 5 yüklü şekilde çıkacak

Benchmark testine göre, tablet kutusundan Android 13 ve One UI 5 ile çıkacak. Kompanio 900T’ye 4 GB RAM’in eşlik edeceği görülse de, başka seçeneklerin de sunulması muhtemel görünüyor.

Galaxy Tab S8 FE’nin ne zaman resmiyet kazanacağı ve hangi fiyattan satılacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER