Galaxy Tab S7 Lite ve Tab A7 Lite Android tabletler yolda

Samsung yakın zamanda Galaxy Tab S7 ve Tab S7+ için Android 11 ve One UI 3.1 güncellemelerini yayınladı. Bu güncellemeler sayesinde belki bu tabletlerden bir tanesini satın almaya karar vermiş olabilirsiniz. Eğer hâlâ bir bekleyiş içindeyseniz ve daha nelerin geleceğini görmeyi beklemeyi tercih ediyorsanız, o hâlde size bir haberimiz var. Henüz gelecek nesil amiral gemisi tablet serisi Galaxy Tab S8 ortalarda yok. Bunun yerine Samsung, Galaxy Tab S6 Lite ve Galaxy Tab A7 Lite gibi iki “Lite” tableti duyurmaya hazırlanıyor. Bunlar bütçesini düşünenler için ideal seçenekler olacaktır.

Aslına bakarsanız, Samsung’un Galaxy Tab S7’nin Lite versiyonunu çıkarması, daha önce Galaxy Tab S6 için yaptığından çok farklı olmayacaktır. Ancak Galaxy Tab A7 Lite tablet biraz daha şaşırtıcı olabilir. Çünkü Galaxy Tab A serisi zaten kendi başına “lite” tabletlerde gördüğümüz çizgide özellikler içeriyor. Ancak Twitter’da @WalkingCat rumuzuyla paylaşım yapan bir sızıntı kaynağı, Samsung’un bu uygun fiyatlı tabletleri tanıtmaya hazırlandığını haber veriyor.

Galaxy Tab A7 Lite’ın ayırt edici özellikleri muhtemelen boyutu ve tasarımı olacaktır. 8.7 inç ekranı ve ince metal çerçevesiyle, sızıntıya göre bu tableti tek elle rahat biçimde kullanmak mümkün olacak.

Galaxy Tab S7 Lite ise başka bir açıdan daha ilgi çekici görünüyor. Bu tablet, 12.4 inç ekranıyla daha çok Galaxy Tab S7+ modelin “Lite” versiyonu olacak gibi görünüyor. Tıpkı profesyonel seviyedeki tablet gibi 5G bağlantısına da sahip olacak. Aslında bunlar bir Lite model için üst sınıf özellikler, ancak satın alacaklar bunlardan pek şikayet etmeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Pokemon Unite Android ve iOS'te oyuncularla buluşuyor

Tabii ki, her şey gelip fiyat noktasına bağlanıyor. Bunu da görmek için ürünlerin resmi tanıtımını görmemiz gerekiyor. Belki Samsung, kutuda sunduğu S Pen kalemi çıkararak maliyeti biraz daha düşürebilir. Tabii ki, bu sadece bir tahmin. Geçen yıl Samsung, Galaxy Tab S6 Lite tableti mayıs ayında piyasaya sunmuştu. Bu tablet ilerleyen zamanlarda yapılan indirimlerle epey ilgi görmüş, Türkiye’de en çok satan Samsung tabletlerinden biri olmuştu.

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun