Manşetler

Samsung’dan yeni dayanıklı tablet: Galaxy Tab Active 4 Pro

galaxy tab active 4 pro samsung galaxy tab active 5

Ağustos ayında ortaya çıkan sertifikalar Galaxy Tab Active 4 Pro tabletin yolda olduğunu göstermişti. Beklenen duyuru sonunda geldi ve Samsung’un yeni dayanıklı tableti resmen gözler önüne çıktı.

Tablette 10.1 inç büyüklüğünde 1920 x 1200 piksel çözünürlüklü TFT LCD ekran bulunuyor. Bu ekranı Gorilla Glass 5 cam koruyor. İsmi açıklanmayan “6 nm sekiz çekirdekli” işlemcinin Qualcomm Snapdragon 778G olduğu ise Google Play Console kayıtlarında görülüyor.

Bu işlemciye 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ya da 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı eşlik ediyor. Depolama alanını microSD kartla genişletmek mümkün oluyor. Tablete ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 7600 mAh değiştirilebilir pil veriyor. Fişe takılı olarak pili çıkarılıp kullanılabilen Galaxy Tab Active 4 Pro’nun kutusundan S Pen kalem de çıkıyor.

GPS, 5G, LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC özelliklerini barındıran tablet için hibrit çift SIM desteği sadece Kuzey Amerika’da sunuluyor. Tabletin parmak izi tarayıcısı ise ana ekran tuşuna yerleştirilmiş. 10.2 mm kalınlığındaki Active 4 Pro, tartıda 674 gram çekiyor. Android 12 işletim sistemini Samsung’un One UI kullanıcı arayüzü tamamlıyor.

galaxy tab active 4 pro

Galaxy Tab Active 4 Pro ve S Pen kalemi toza, kire, kuma ve suya karşı IP68 dayanıklılık sertifikasına sahip. Tablet, suyun altında 1,5 metre derinlikte 30 dakika boyunca çalışmaya devam edebiliyor.

galaxy tab active 4 proBuna ek olarak; Active 4 Pro’da MIL-STD-810H askeri dayanıklılık sertifikası da mevcut. Söz konusu sertifika yüksek rakımlara, neme, suya daldırılmaya, tuzlu su sıçramasına, toza, titreşime ve kılıfsız 1 metre ya da kılıflı 1,2 metre yükseklikten düşmeye dayanıklılık anlamına geliyor.

Samsung’dan verilen bilgiye göre, Galaxy Tab Active 4 Pro eylül ayı içinde Avrupa’da bazı ülkelerde satışa sunulacak. 2022 sona ermeden tableti Asya, Latin Amerika, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da da piyasaya sürecek.

İLGİLİ HABERLER