Kılıf sızıntısı Galaxy S8 hakkında daha fazla detay öğrenmeyi sağlıyor

google news abone ol

galaxy s8Samsung, yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8’i 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmayacağını daha önce açıklamıştı. Ancak dedikodulara göre, şirket MWC 2017 etkinliğinde S8’i gösteren 1 dakikalık bir video paylaşacak.

Ancak akıllı telefona dair dedikodular bununla sınırlı kalmıyor. Daha önce akıllı telefona ait çeşitli görüntüler, taslaklar, çizimler ve resmi olmayan aksesuarlar ortaya çıkmıştı. Cihazın Samsung tarafından hazırlanan resmi kılıflarına ait olduğu söylenen fotoğraflar ise S8’e dair daha fazla detay öğrenmeyi sağlıyor.

Örneğin, parmak izi tarayıcısının yeni konumu sızan kılıf fotoğrafları sayesinde kısmen doğrulanmış oluyor. Akıllı telefonun arkasında kameranın yanına taşınacakmış gibi görünen parmak izi tarayıcısının yeni konumuna Samsung kullanıcılarının nasıl bir reaksiyon göstereceği merak ediliyor.

Dikkat çeken bir diğer nokta ise S8 kılıfının köşelerinin etrafındaki sınırlar oluyor. Bu sınırların varlığı, ekranın tamamen kenarlara doğru gitmeyebileceğini ve genel olarak düz olacağını düşündürüyor. Yine de, Samsung’un akıllı telefonunun ön yüzeyinin yaklaşık yüzde 90’ının ekranla kaplı olacağı düşünülüyor. Güney Koreli şirketin akıllı telefonunun ekranının üst ve alt kısmında çerçeveyi büyük ölçüde traşlaması öngörülüyor.

Kılıf sızıntısı Galaxy S8 hakkında daha fazla detay öğrenmeyi sağlıyorGalaxy S8 kılıfı sanal asistan için hızlı erişim butonunu işaret ediyor

Kılıf sızıntısında dikkat çeken bir diğer nokta ise sağ kenardaki boşluk oluyor. Samsung’un bu boşluğa hâli hazırda Bixby olarak anılan kişisel asistanı için bir hızlı erişim butonu yerleştirmesi bekleniyor. Söz konusu alanda mevcut modellerde kilitle/kilidi aç butonu bulunuyor. Bu butonun da parmak izi tarayıcısıyla birlikte arkaya taşınması muhtemel görünüyor.

Kılıf sızıntısı Galaxy S8 hakkında daha fazla detay öğrenmeyi sağlıyor

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR