Galaxy S7 Android 7.0 Nougat ile ekran çözünürlüğünü 1080p’ye ayarlayabilir

galaxy s7 incelemeSamsung, yeni Android sürümlerini telefonlara getirmekte yavaş kaldığı için kötü bir şöhrete sahip. Ancak bu durum kimi zaman avantaja dönüşebiliyor. Kullanıcılar muhtemel yeniliklerden daha önce haberdar oldukları için değişime hazırlıksız yakalanma ihtimalleri ortadan kaldırıyor.

Galaxy S7 ve S7 edge sahibi Galaxy Beta Program kullanıcılarına sunulan son yenilik de bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Görünen o ki, Samsung varsayılan ekran çözünürlüğünü Android 7.0 Nougat ile 1440p QHD’den 1080p Full HD’ye çekiyor. Ancak bu durumun kullanıcı deneyimine etki etmeyeceği belirtiliyor.

Normalde çözünürlük değişiklikleri rahatlıkla algılanabilecek cinsten olsa da 5.1 ve 5.5 inç gibi ekran boyutlarında bu değişimi algılamak için çok hassas gözlere sahip olmak gerekiyor. Arayüz ölçeklendirmesi sayesinde farklı çözünürlüklerde bile ekrandaki şeyler aynı boyutta görünebiliyor.

Samsung’dan henüz bu değişikliğe ilişkin olarak bir açıklama gelmiş değil. Ancak kaynak tüketiminin aşağıya çekilmesi, kulağa en makul gelen neden oluyor. Çözünürlüğün aşağıya çekilmesiyle sistem kaynaklarının daha az kullanılmasıyla birlikte pil ömrünün de uzaması hesaplanmış gibi görünüyor. Ancak Android Central sitesi, ilk etapta pil ömründe kayda değer bir gelişme yaşanmadığına dikkat çekiyor.

galaxy s7 android 7.0 nougatUygulamalar QHD çözünürlüğü kullanmaya devam edebilecek. Full HD çözünürlüğe çekilenin sadece arayüz olması, Gear VR’ın durumdan etkilenmeyeceği anlamına da geliyor. Ancak Gear VR’ın şu an için Android Nougat ile uyumlu olmaması da başka bir problem teşkil ediyor.

Galaxy S7 Android 7.0 Nougat güncellemesinin ana sürümünde bu değişiklikten vazgeçilebilir

Arayüz çözünürlüğündeki değişikliğin halen beta aşamasında olduğunu unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla Samsung’un nihai versiyonda bu karardan dönmesi de ihtimaller arasında yer alıyor.

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sony’den PS5 için PlayStation Plus Collection detayları

Sony, yayınladığı yeni bir blog yazısında PlayStation Plus Collection'ın nasıl çalışacağıyla ilgili daha fazla detay paylaştı. Bu servis 12 Kasım tarihinden itibaren yurt dışında,...

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun