Galaxy S7 Active bir Samsung uygulamasında görüldü

samsung-galaxy-s7-edge-inceleme-42

Samsung son birkaç yıldır amiral gemisi Android telefonlarının Active versiyonlarını çıkatıyor. Bu versiyonlarda suya dayanıklılık ve plastik kasa gibi özellikler bulunuyor. Galaxy S7 ve S7 edge için de aynısı geçerli olacak gibi görünüyor. SamMobile sitesi, “Galaxy S7 Active” cihazının Samsung’un uygulamalarının bir tanesinde listelendiğine dikkat çekiyor.

Ne var ki, ortada bir sorun var. S7 ve S7 edge zaten suya dayanıklı telefonlar. Bu durumda Galaxy S7 Active’ı bu iki suya ve toza dayanıklı telefondan ayırt edecek nokta ne olacak?

Aslında Samsung 2014 yılında ilk kez amiral gemisi Galaxy S telefonlarında suya ve toza dayanıklı gövde özelliğine yer vermişti. O yıl çıkan Galaxy S5 IP67 sertifikasıyla sıya ve toza direnci belgeliyordu. Ancak şirket o zaman bile S5 Active’i çıkarmış; o telefonu şoka direnç, sağlam plastik gövde, kamuflaj yeşili renk seçeneği ve uygulamaları başlatmak için özel bir donanım tuşu gibi ek özelliklerle donatmıştı. Bu özelliklerden biri veya hepsini S7 Active’de de görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Samsung Galaxy S7 edge İncelemesi

Ayrıca popüler sızıntı kaynaklarından Evan Blass da bu cihazın kod adının Poseidon olduğunu, belki daha yüksek seviyede suya dayanıklılık barındırabileceğini söylüyor. S7 ve S7 edge IP 68 sertifikasına sahip, yani bu telefonları 30 dakika boyunca 1.5 metre derinliğe kadar suda hiçbir şey olmadan tutmak mümkün oluyor. S7 Active ile bunun daha da ötesine geçmek mümkün olabilir.

İLGİLİ HABERLER