Teknoloji

Samsung Galaxy S23 Ultra’nın özelliklerine resmi doğrulama Çin’den geldi

galaxy s23 ultra

Samsung’un sıradaki amiral gemisi telefonu Galaxy S23 Ultra, Çin’in sertifika kurulu TENAA’nın kayıtlarında görüldü. TENAA kaydı bazı özellikleri doğrularken, bazıları konusunda da kafa karışıklığı yaratıyor.

Samsung’un yeni Galaxy S serisi telefonlarını 2023’ün ilk çeyreğinin ortalardında tanıtması bekleniyor. Güney Koreli şirket telefonlarının piyasaya çıkması için gerekli resmi belgeleri toplama sürecine ise uzun süre önce başlamıştı. Bu süreç sayesinde serinin üyelerinin özellikleri konusunda fikir edinmek de mümkün oluyor.

S23 Ultra TENAA’nın veri tabanına SM-S9180 model numarasıyla girdi. Veri tabanında telefonun görselleri yer almasa da, çok sayıda özelliğini görmek mümkün oluyor. 163.4 x 78.1 x 8.9 mm boyutlarındaki telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 4855 mAh kapasiteli pilin verdiği görülüyor. 3088 x 1440 piksel çözünürlüklü 6.8 inç ekran da doğrulanan özellikler arasında yer alıyor.

Galaxy S23 Ultra Snapdragon 8 Gen 2 ile gelecek

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin varlığı da TENAA kaydında görülüyor. Bu işlemcinin hızının 3.36 GHz olması, S23 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 2’nin özel bir versiyonunu taşıyacağı söylentilerini destekliyor.

TENAA kayıtları, Galaxy S23 Ultra’nın kameraları konusunda bir kafa karışıklığı yaratıyor. Daha önce çıkan haberlerde telefonda 200 megapiksel ana kameranın bulunacağı belirtilmişti. 10 megapiksel zum ve 12 megapiksel ultra geniş açılı kameranın da bu kameraya eşlik edeceği söylenmişti. Ancak TENAA kayıtlarına göre telefonda 108 megapiksel ana kamerayı iki adet 12 megapiksel kamera ve bir adet 2 megapiksel kamera tamamlıyor. Bu noktada TENAA’ya sunulan her bilginin doğru olmayabileceğini belirtmekte fayda var.

İLGİLİ HABERLER