Teknoloji

Galaxy S23 Ultra’nın kamerası S22 Ultra ve Pixel 7 Pro ile karşılaştırıldı

galaxy s23 ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra’nın tanıtımı için oklar 2023’ün şubat ayını işaret ediyor. S23 serisinin tüm üyelerinde özellikle kamera alanında ciddi iyileştirmeler yapılması bekleniyor. Samsung’un S23 Ultra’da 200 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya yer vermesi de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Bu 200 megapiksellik kameranın kullanıcıların karşısına nasıl kareler çıkaracağı konusunda şimdiden net bir fikir edinmek mümkün. Ünlü duyumcu Ice Universe, S23 Ultra’nın kamerasıyla çekildiğini belirten fotoğrafların S22 Ultra ve Google Pixel 7 Pro ile çekilen fotoğraflarla karşılaştırıldığı görselleri paylaştı.

Görsellere bakarak net bir yorumda bulunmak pek kolay değil. Ancak S23 Ultra’yla çekildiği söylenen karelerdeki detay seviyesinin yoğunluğu dikkat çekiyor. Bu noktada Samsung’un yeni telefonun kamera yazılımının optimizasyonunun henüz tamamlanmamış olabileceğini unutmamak gerekiyor.

galaxy s23 ultra

Galaxy S23 Ultra 5000 mAh pille gelecek

Ice Universe daha önce de S23 Ultra’nın kamera sistemine ilişkin detayları paylaşmıştı. Telefondaki 200 megapiksel kameranın türünün en iyi örneği olacağını söyleyen ünlü duyumcu, özellikle gece çekimlerinde önemli gelişmeler beklendiğini belirtmişti. Bu gelişmelerin hem fotoğraf hem de video kanadında hissedilmesi öngörülüyor.

galaxy s23 ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra selefi S22 Ultra’dan pek çok özelliği de devralacak. 5000 mAh kapasiteli pil bu özellikler arasında başı çekiyor. Telefonun pek çok bölgede Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Snapdragon 8 Gen 2 bu hafta gerçekleştirilecek Snapdragon Summit etkinliğinde resmiyet kazanacak.

İLGİLİ HABERLER