Teknoloji

Galaxy S23 Ultra ile çekilen 4K ve 8K videolar ortaya çıktı

galaxy s23 ultra
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Samsung Galaxy S23 Ultra önümüzdeki hafta resmen gözler önüne çıkacak. Kısa süre önce telefonun kutu açılış videosunu paylaşan Edwards Urbina, şimdi de YouTube ve Twitter’da S23 Ultra’nın kamera yeteneklerini gözler önüne serdi.

Bu noktada Urbina’nın tercih hatasından bahsetmek gerekiyor. YouTube’da sadece 4K 60 fps bir video paylaşan Urbina, 8K çözünürlüklü videoyu ise Twitter hesabı aracılığıyla paylaştı. Bu noktada Twitter’ın 8K çözünürlüklü videoları desteklemediğini hatırlatmakta fayda var. Twitter’da yapılan paylaşımların kısa süre içinde silindiğini de belirtelim.

Söz konusu videoların hepsinin telefonun 200 megapiksel çözünürlüklü ana kamerasıyla kaydedildiğini belirtmekte fayda var. Twitter’daki paylaşımlarda video sıkıştırıldığı için kalite konusunda net bir şey anlaşılamıyor. Ancak görüntünün pürüzsüzlüğü fark ediliyor.

Galaxy S23 Ultra 1 Şubat’ta resmiyet kazanacak

Galaxy S23 Ultra, 1 Şubat’ta S23 ve S23+ ile birlikte tanıtılacak. Aynı etkinlikte Samsung Galaxy Book 3 serisi dizüstü bilgisayarların gözler önüne çıkmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİLİ HABERLER