Teknoloji

Samsung Galaxy S23 serisinin şubat ayının ilk haftasında tanıtılma ihtimali güçleniyor

samsung galaxy s23

Samsung Galaxy S23 serisi hakkındaki haberler uzun süredir etrafta dolaşıyor. Güney Koreli şirketin yeni amiral gemisi serisini 2023’ün şubat ayının başlarında tanıtacağı iddiası daha önce gündeme gelmişti. Güney Koreli yeni bir kaynak da bu iddiayı destekliyor. Akıllı telefonların şubat ayının ilk haftasında resmiyet kazanacağı belirtiliyor.

Haberde Samsung’un yeni telefonlarını ABD’de gerçekleştireceği Unpacked etkinliğinde gözler önüne çıkaracağı ifade ediliyor. Etkinliğin ABD’nin San Francisco şehrinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, S23 tanıtımının şubat ayında tanıtılacağı iddiası daha önce de gündeme gelmişti. Samsung Galaxy S22 ve S20 serilerini de 2022 ve 2020’nin şubat aylarında duyurmuştu. 2021’de ise S21 serisinin tanıtımı ocak ayında gerçekleştirilmişti.

Galaxy S23 serisinin detayları sızıntılarla ortaya çıkmış durumda

Samsung’un S23 serisi telefonlarına dair pek çok detay sızıntılar sayesinde görülmüştü. Şirketin S23 ve S23 Plus modellerinde S22 Ultra’ya benzer şekilde kamera çıkıntısını yükselteceği sızıntılarla ortaya çıkmıştı. Serinin yıldızı S23 Ultra’da ise tasarım bakımından pek fazla değişim beklenmiyor. Ancak ana kamera görevini 200 megapiksel çözünürlüklü sensörün üstlenmesine kesin gözüyle bakılıyor. Üç telefonun da Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle geleceği şimdiden bilinenler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S23 serisinin üyelerinin seleflerinden daha yüksek fiyatlarla satışa sunulacağı da konuşuluyor. Güney Koreli şirketin küresel ölçekteki enflasyon artışı nedeniyle böyle bir karar aldığı belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER