Teknoloji

Samsung Galaxy S23 serisinin tanıtım tarihi için en somut iddia

samsung galaxy s23

Samsung’un Galaxy S23 serisini 2023’ün ilk çeyreği sona ermeden tanıtacağı uzun süredir biliniyor. Şirket S22 serisini 9 Şubat 2022’de, S21 serisini 14 Ocak 2021’de ve S20 serisini de 11 Şubat 2020’de tanıtmıştı. S23 serisinin tanıtımı için henüz kesin bir tarih verilmese de, Güney Koreli medya kaynakları şimdiye kadarki en somut iddiayı gündeme taşıdı.

Samsung’un S23 serisinin tanımı için 30 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında San Francisco’da bir etkinlik gerçekleştireceği söyleniyor. Güney Koreli şirket genellikle tanıtım etkinliklerinden sonra iki hafta boyunca ön sipariş alıyor ve ürünlerini cuma gününe denk gelecek şekilde piyasaya sürüyor. Takvime bakıldığında bu tarihin S23 serisi için 17 Şubat 2023 olabileceği görülüyor.

Samsung uzun yıllar boyunca Galaxy S ailesinin üyelerini mart ayında tanıtsa da, değişen piyasa koşulları nedeniyle şirket bu tarihi öne çekmişti. Böylelikle bazıları aralık ayında tanıtılan rakip cihazlara daha iyi karşılık vermeyi hedefleyen şirket, aynı zamanda birinci çeyrek bilançosunu da iyileştirmeyi amaçlıyor.

Samsung Galaxy S23 serisinin tanıtım tarihini belirlerken piyasa koşullarını da dikkate alıyor

Güney Kore medyasında çıkan haberlere göre, Samsung Galaxy S23 serisinin tanıtım tarihini belirlerken akıllı telefon pazarının genel durumunu da dikkate alıyor. Pazardaki düşüşün 2023’e de sirayet edeceği söyleniyor. Samsung’un da bu nedenle S23 serisini gecikmeden piyasaya sürmeyi istediği belirtiliyor. Bütün bu iddiaların doğru olup olmadığını görmek için biraz sabretmek gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER