Manşetler

Galaxy S23 serisi tanıtımı için net bir tarih yanlışlıkla sızdı

galaxy s23 tanıtım tarihi
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Samsung, bir sonraki amiral gemisi telefonlarının tanıtım tarihini yanlışlıkla açık etti. Görünüşe göre, yeni nesil Galaxy S23 serisi telefonlarla önümüzdeki ayın hemen başında tanışacağız.

9to5Google‘a göre, şirketin Kolombiya web sitesi bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinin 1 Şubat 2023’te planlandığını açıklayan bir sayfa yayınladı. Sitenin ekran görüntüsüne göre, sayfada “Epik anlar yaklaşıyor” şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz bir slogan bulunuyordu. Tabii ki, bu sayfa yayından kaldırıldı. Bu arada duyuru sayfasında, etkinlikte resmi olarak Galaxy S23’ün tanıtılacağı açıkça söylenmese de, amiral gemisi serisinin beklenen üçlü kamera kurulumunu gösteriyor.

9to5Google’ın belirttiği gibi, tanıtım sayfasının kenarlarındaki yapraklar ve çiçekler, Galaxy S23 ve Galaxy S23 Ultra telefonlarının sahip olacağı daha önce sızan yeşil ve leylak renklerini temsil ediyor gibi görünüyor. Sızan önceki haberler, yaklaşan telefonları şubat ayının ilk haftasında, muhtemelen San Francisco’da gerçekleşecek olan Unpacked etkinliğinde göreceğimizi işaret ediyordu. Buna ek olarak, amiral gemisi serisi için şubat ayının hemen başında bir Unpacked etkinliğinin düzenlenmesi, geçtiğimiz yıllarla da tutarlılık gösteriyor. Örneğin Samsung, Galaxy S22 serisi için de 9 Şubat 2022’de bir etkinlik düzenlemişti.

Samsung Galaxy S23 serisinin beklenen özellikleri

Samsung’un Exynos yongalarını bıraktığı ve dünya çapında satılan tüm Galaxy S23 birimlerine güç sağlamak için Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yonga üstü sistemini kullanacağı bildiriliyor.

Güney Koreli teknoloji devi, şimdiye Asya ve Avrupa’da sattığı amiral gemisi modellerinde genellikle Exynos yonga setleri ile sunarken, ABD’de satılan ürünler Qualcomm işlemcilerle birlikte geliyordu. Türkiye’de de durum böyleydi, ancak S22 serisinin Snapdragon işlemcilerle birlikte gelmesiyle değişiklik göstermişti.

Sızan diğer bilgiler, Galaxy S23 Ultra’nın 200 megapiksel ana kameraya sahip olacağını, baz seviyesindeki S23 ve Galaxy S23 Plus modellerinin ise 50 megapiksel ana kamerayla geleceğini gösteriyor. Sızan Unpacked duyuru sayfası doğruysa, Galaxy S23 özellikleri hakkında her şeyin kesinleşmesi için uzun süre beklememiz gerekmeyecek.

İLGİLİ HABERLER