Teknoloji

Samsung, Galaxy S23 Serisi’nin modüler aksesuar kılıfı için yeni kamera aksesuarlarının işaretini verdi

galaxy s23 kamera
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Samsung, Galaxy S23 serisinin modüler Gadget Kılıfı ile çalışacak şekilde tasarlanmış iki yeni kamera aksesuarını tanıttı. WinFuture’dan Roland Quandt tarafından fark edilen bu iki telefon tutucu, Slim Tripod stand ve Camera Grip stand, Samsung’un yurt dışındaki çevrimiçi mağazalarında listeleniyor. Bu aksesuarlar telefonu eller serbest şekilde kullanırken fotoğrafçılık, video arama ve konumlandırma için esnek seçenekler sunuyor. Her iki aksesuar da, varsayılan PopSocket benzeri tekmeli tutucu eklentisi yerine S23 Serisi Gadget Kılıfına bağlanıyor.

Slim Tripod, cihazı hem yatay hem de dikey yönlendirmelerde konumlandırma seçenekleri sunan ayarlanabilir bir telefon standı. Katlanabilir tripod bacakları, kullanılmadığında aksesuara düz bir şekilde katlanabiliyor. Bacaklar düzleştirildiğinde ve katlanmadığında, tutucu video çekimi için tek elle tutulan bir tutamak olarak kullanılabiliyor. Slim Tripod, gümüş renkte mevcuttur ve şu anda İngiltere Samsung mağazasında £34 (yaklaşık 41 dolar) fiyatla listeleniyor.

Camera Grip stand ise, Galaxy S23 telefonların yatay veya dikey yönlendirmede durmasına olanak tanıyan kompakt bir mini tripod olup, uzaktan fotoğraf çekmek veya video kaydetmek için çıkarılabilir Bluetooth deklanşör düğmesine sahip. Video aramaları sırasında cihazı sabitlemenin yanı sıra (örneğin banyoda YouTube izlerken veya yemek yaparken TikTok izlerken) eller serbest içerik izlemeyi sağlar ve çekim yaparken ek esneklik için açıya eğilebiliyor. Montaj aksesuarının tripod bacakları, taşımalarını kolaylaştırmak için standın gövdesine katlanarak gizlenebiliyor. Camera Grip, İngiltere mağazasında satın alınamazken, Hong Kong Samsung mağazasında HK$385 (yaklaşık 45 dolar) fiyatla listeleniyor.

Yeni kamera tutucuları henüz Samsung Türkiye mağazasında listelenmiyor.

İLGİLİ HABERLER