Teknoloji

Samsung One UI 5.1 dağıtımı Galaxy S23 serisinin tanıtımının ardından başlayacak

one ui 5 inceleme galaxy s23

Samsung Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini çok sayıda cihazına ulaştırmış durumda. One UI 5.0 dağıtımı ekim ayında başlasa da, Samsung One UI 5.1 için testlere de başlamış durumda. Bu arayüzün ilk olarak Galaxy S23 serisi telefonlarda kullanıcılarla buluşacağı söyleniyor.

Daha önce çıkan haberlere göre, Samsung S23 serisinin tanıtım etkinliğini 1 Şubat itibarıyla gerçekleştirecek. Bu da Samsung’un One UI 5 ve 5.1 arasındaki mesafeyi fazla açmayacağı anlamına geliyor.

One UI 5.1 kullanıcı deneyiminde büyük bir değişiklik yaratmayacak. Samsung daha önce One UI 5.1 ile bazı kilit ekranı kişiselleştirme seçeneklerinin sunulacağını açıklamıştı. Android 13’ün yeni medya oynatıcısı araç takımı tasarımının da One UI 5.1’e entegre edilmesi bekleniyor.

Galaxy S23 serisinin çıkışından birkaç gün sonra S22 için One UI 5.1 dağıtımı başlayabilir

One UI 5.1 güncellemesi hâlihazırda S90xEXXU2CVL7 yazılım numarasıyla Galaxy S22, S22 Plus ve S22 Ultra modellerinde test ediliyor. Bu da güncellemenin Galaxy S23 serisinin çıkışından birkaç gün sonra S22 modelleriyle de buluşması ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER