Teknoloji

Galaxy S23 teknik özellikleri bakımından S22’den fazla farklı olmayacak

samsung galaxy s23

Samsung Galaxy S23 hakkındaki sızıntı ve haberler bir süredir artmış durumda. Bu sızıntıların en yenisi, telefonun teknik özellikleri ve kapasitesi bakımından selefi S22’den pek fazla uzaklaşmayacağını gösteriyor.

Ünlü duyumcu Yogesh Brar’ın paylaşımına göre, akıllı telefonda Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye 8 GB RAM eşlik edecek. Depolama alanı seçenekleri ise 128 ve 256 GB olacak. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 3900 mAh kapasiteli pili verecek. S22’de 3700 mAh pil olduğu için bu konuda bir artış söz konusu. Ancak S20 ve S21’de 4000 mAh pil mevcut. Dolayısıyla Samsung’un hâlâ geçmişin gerisinde olduğu söylenebilir.

Bu pilin 25W kablolu ve 15W kablosuz şarj desteğini sürdürmesi bekleniyor. Samsung’un, tıpkı Apple gibi, özellikle küçük amiral gemilerinin şarj hızları konusunda muhafazakar olduğu biliniyor. Dolayısıyla bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor.

Galaxy S23’te 50 megapiksel ana kameraya 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 10 megapiksel de telefoto kameranın eşlik edeceği söyleniyor. Ön tarafta ise 10 megapiksel kameranın bulunacağı belirtiliyor. Bu çözünürlük değerleri S22 ile aynı. Ancak Samsung’un sensörleri değiştirmesi ve artan işlemci gücüne bağlı olarak yeni görüntü işleme özellikleriyle fotoğraf ve video kalitesini artırması bekleniyor.

Sızan tasarım örnekleri ve kılıflar, S23’ün tasarımı itibarıyla S22 Ultra’ya benzeyeceğini gösteriyor. Aynı sızıntılar S23 Ultra’da büyük bir görsel değişikliğin olmayacağını da gözler önüne sermişti. Tasarımdaki en önemli değişiklik olarak arka tarafta kameraları saran çerçevenin çıkarılması göze çarpıyor.

Samsung Galaxy S23 için 2023’ü beklemek gerektiği biliniyor. Telefonun yılın ilk çeyreğinde resmiyet kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER