Teknoloji

Galaxy S23 görselleri değişen kamera tasarımını gösteriyor

samsung galaxy s23

Samsung Galaxy S23 serisinin üyeleriyle tanışmak için 2023’ü beklemek gerekiyor. Ancak serinin üyeleriyle ilgili sızıntılar ve dedikodular uzun bir süredir etrafta dolaşıyor. Bunlara şimdi de S23 ve S23 Plus’a ait olduğu söylenen ve OnLeaks tarafından paylaşılan yeni görseller eklendi. Söz konusu görseller, Samsung’un S23 serisinde kamera çıkıntısından kurtulacağını gösteriyor.

S23 ve S23 Plus’ın kamera tasarımının bu yılki S22 Ultra’ya yaklaşacağı söylenebilir. Ancak S22 Ultra’da ekstradan bir kamera sensörünün daha bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

S23 ve S23 Plus’ın teknik özellikleri ise seleflerinden pek farklı olmayacak gibi görünüyor. S23’ün 6.1 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması bekleniyor. S23 Plus’ın ise 6.6 inç ekranla geleceği belirtiliyor. İki telefonda da üç kameranın olacağı söylense de, kamera özellikleri bilinmiyor. Pek çok ülkede telefonların kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin olmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Galaxy S23 Ultra’nın ise S22 Ultra’dan pek çok yerde ayrışması bekleniyor. Samsung’un bu telefonda daha yüksek çözünürlüklü bir ana kamera sensörüne yer vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Şirketin bu telefonda 200 megapiksel çözünürlüklü yeni bir kamera sensörüne geçiş yapabileceğine dair haberler daha önce gündeme gelmişti.

İLGİLİ HABERLER