Teknoloji

Galaxy S23 FE yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacak

samsung galaxy s23 fe

Samsung geçtiğimiz yıl devam eden çip krizi ve amiral gemisi Galaxy S22 Ultra‘nın gördüğü büyük ilgi nedeniyle S22 FE modelini pas geçmeyi seçmişti. Güney Kore kaynaklı yeni bir habere göre, Galaxy S23 FE ile birlikte Fan Edition modelleri yeniden kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu telefonun ağustos veya eylül ayında piyasaya sürülebileceği belirtiliyor.

Galaxy FE modelleri 2020 çıkışlı Galaxy S20 FE ile popülarite kazanmıştı. Bu telefon sadece 2020’de 10 milyon satış sayısına ulaşmıştı. S21 FE ise selefi kadar ilgi görmemiş ve bu da Samsung’un serinin geleceğini yeniden değerlendirmesine neden olmuştu.

Söylentilere göre, Samsung Galaxy A74 modelini pas geçerek S23 FE’yi daha fazla pazarda piyasaya çıkarmaya odaklanacak. Şirketin Galaxy A serisi portföyünü yeniden şekillendirmeye hazırlandığı ve bu doğrultuda A7 ailesiyle ilgili planlarını revize edeceğine dair haberler gündeme gelmişti.

Galaxy S23 FE Snapdragon 8 Gen 2 veya Spapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle gelebilir

Galaxy S23 FE’nin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 veya Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Yılın ikinci yarısının başlamasıyla birlikte S23 FE hakkında daha fazla detay duymak sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER