Teknoloji

Galaxy S22 Ultra S22 Note adıyla gelebilir

galaxy s21 ultra s22

Samsung Galaxy S22 Ultra hakkındaki en önemli iddialardan birisi de telefonun yerleşik bir S Pen yuvasına sahip olması. Galaxy Note serisiyle akıllı telefon arasındaki ilişki bununla da sınırlı kalmayabilir.

Yeni bir iddiaya göre; Note serisinden vazgeçen Samsung, bu markayı Galaxy S serisinin içinde yaşatacak. Samsung’un S22 serisinin amiral gemisinin S22 Ultra yerine S22 Note adıyla çıkarabileceği söyleniyor.

Söz konusu iddiayı @FrontTron rumuzlu Twitter kullancısı paylaştı. FrontTron’un geçmişte Samsung hakkında yaptığı paylaşımların genellikle doğru çıkması, bu iddiayı da biraz daha ilgi çekici hâle getiriyor.

S ve Note markalarının aynı isimde buluşmasının kulağa biraz tuhaf geldiği söylenebilir. Ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle değişen koşullar, şirketleri normalden farklı adımlar atmak zorunda bırakıyor. Bu değişikliği de yeni koşulların bir sonucu olarak değerlendirmek mümkün.

Galaxy Note 21 serisini iptal eden Samsung, Z Fold 3‘ün boşluğu doldurması için elinden gelenin en iyisini yapmıştı. Şirket katlanabilir ekranlı telefonunda da büyük ekran ve S Pen deneyimini bir arada sunmuştu. Ancak bu yeni iddia, Samsung’un gerçek bir Note’a ihtiyaç duyduğunu düşündürüyor. Samsung Galaxy S22 Ultra veya iddia edilen ismiyle Note’un bu boşluğu doldurup dolduramayacağı zamanla anlaşılacak.

İLGİLİ HABERLER