Galaxy S22 Ultra için yeni kamera iddiası

Galaxy S22 Ultra ve kamera sistemiyle ilgili tartışmalarda yeni bir iddia gündeme geldi. Bir süre önce akıllı telefonda ana kamera olarak Samsung’un 108 megapiksel ISOCELL HM3 sensörünün tercih edileceği öne sürülmüştü.

Ancak yeni bir dedikoduya göre, telefonda ana kamera görevini 200 megapiksel sensör üstlenecek. Güney Kore kaynaklı bu haberde, telefonun çıkışı için de 2022’nin ocak ayı işaret ediliyor.

Haberde Samsung’un bu kamera için Olympus ile birlikte çalışacağı bilgisi veriliyor. Konuyla ilgili talebin Olympus’tan geldiği belirtilirken, S22 Ultra’nın kamera sisteminde toplamda beş sensörün bulunacağı öne sürüldü.

S22 Ultra’nın S Pen desteği sunacağı da haberde belirtilen noktalar arasında bulunuyor. Ancak söz konusu destek S21 Ultra’da da mevcut olduğu için bunun pek şaşırtıcı olmadığını belirtmek gerekiyor.

Galaxy S22 Ultra ve kamera sistemi hakkındaki haberler, önümüzdeki dönemde de teknoloji dünyasının gündeminde yer bulmaya devam edecek gibi görünüyor. Zaman geçtikçe detayların biraz somutlaşması da sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER