Manşetler

Samsung Galaxy S22 serisinin üyelerine şimdiye kadarki en net bakış

samsung galaxy s22

Unbox Therapy’den bir video, Samsung’un yakında çıkması beklenen Galaxy S22 serisi telefonlarına ait olduğu iddia edilen maketleri göstererek bunların tasarımına erken bir bakış attı. Video artık gösterimden kaldırılmış olsa da, diğer kanallarda yeniden yüklendi ve ekran görüntüsü de 9to5Google tarafından alındı. Video, kamera özellikleri ve yeni bir hızlı şarj cihazının görüntüleri de dahil olmak üzere yaklaşmakta olan telefonların diğer ayrıntılarıyla birlikte ortaya çıktı.

Bu, Galaxy S22 maketlerinin internete sızdırıldığı ilk görüntü değil. Twitter’ın sızıntı kaynaklarından OnLeaks, geçen ayın ortalarında benzer görüntüleri yayınladı. Unbox Therapy’nin videosu, bu önceki tasarımları destekliyor gibi görünüyor ve ayrıca mobil cihazları daha net gösteriyor.

Unbox Therapy’nin videosunda gösterilen üç akıllı telefonun Galaxy S22 Ultra, S22 Plus ve normal S22 olduğu düşünülüyor, ancak bu isimler netleşmemiş olabilir. S22 ve S22 Plus, arkalarının sol üst tarafında kamera çıkıntıları ile geçen yılki S21 cihazlarına benzer tasarımlara sahip görünüyor. Her iki maket birim de üçlü kamera kurulumuna sahip görünüyor.

https://twitter.com/OnLeaks/status/1470530973712498692

Yakın zamanda sızdırılan bir teknik özellik sayfası, normal S22’nin daha kompakt 6,1 inç ekrana sahip olacağını öne sürüyor. Hatırlatacak olursak Galaxy S21, 6,2 inç ekrana sahipti. Bu, S22 Plus için öne sürülen 6,55 inçlik bir ekranla karşılaştırılır seviyede bulunuyor. Önceki sızıntılar, her ikisinin de ekstra ultra geniş ve telefoto kameralarla eşleştirilmiş 50 megapiksel ana kameraya sahip olacağını gösteriyor.

Geçen ay çıkan bir önceki sızıntıya uygun olarak S22 Ultra, üstte ve altta düz kenarlar ve bir S Pen kalemi için yerleşik bir yuvayla Galaxy Note tarzı bir tasarıma sahip gibi görünüyor. Ayrıca, telefonun sahip olacağı öne sürülen dört kamerasının çevresinde çıkıntı yapan bir ada yok. Sızan bir özellik sayfası, bunların 108 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş, 10 megapiksel 3x telefoto ve 10 megapiksel 10x periskoptan kameradan oluşacağını gösteriyor.

İlginç bir şekilde teknik özellik sayfası, bu ana 108 megapiksel sensörün, bir tür Gorilla Glass markası gibi görünen “Süper Şeffaf Cam”dan yapılmış bir merceğe sahip olabileceğinden bahsediyor. Teknik özellikler sayfası sızıntısına eşlik eden bir videoda Zaryab Khan, bu yeni merceğin gece çekilen kamera görüntülerinde görülebilen küçük parlak noktaların görünümünü azaltmak için tasarlanabileceğini düşünüyor.

Son olarak WinFuture’dan Roland Quandt, S22 Ultra için hızlı şarj cihazı gibi görünen aygıtın resimlerini paylaştı. Bu, 45W ve yalnızca tek bir USB-C şarj bağlantı noktasına sahip, sonu olarak 25W destekli S21 Ultra’ya kıyasla şarj hızlarında bir artışa bakıyor olabileceğimizi gösteriyor. Aslında Samsung daha önce Note 10 Plus’ta 45W şarj desteği sunmuştu.

Şu anda bu telefonların tam olarak ne zaman duyurulacağı belli değil. Samsung, S21 serisini geçen yıl ocak ayının ortasında tanıtmış ve sonrasında da piyasaya sürmeye başlamıştı. Ancak önceki seriler için genellikle şubat ayında tanıtım yapmayı tercih etti. Devam eden tedarik zinciri sorunları ve küresel bir çip kıtlığı göz önüne alındığında, S22 serisinin ne zaman ortaya çıkacağı konusunda herkes tahminde bulunuyor, ancak henüz tanıtım tarihi kesinlik kazanmadı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER