Teknoloji

Galaxy S22 serisi, Z Fold 4 ve Z Flip 4 için One UI 5.1 dağıtımı şubat ayı bitmeden başlayacak

galaxy s22 plus

Samsung’un şubat ayının başında tanıttığı Galaxy S23 serisinin üyeleri kutularından One UI 5.1 kullanıcı arayüzüyle çıkıyor. Güney Koreli şirket bu kullanıcı arayüzünü Galaxy S22 serisine, Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 katlanabilir telefonlara getirmek için de fazla zaman kaybetmeyecek. Bu hazırlığın izleri Kanadalı mobil operatörü Fido tarafından paylaşılan güncelleme dağıtım takvimiyle görüldü.

Fido’nun geçici takvimine göre; S22, S22+ ve S22 Ultra modelleri ve katlanabilir telefonlar Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 için One UI 5.1 güncellemesini dağıtımı 22 Şubat itibarıyla başlayacak. Aynı paket içinde Android’in şubat ayına ait güvenlik yaması da kullanıcılara sunulacak.

One UI 5.1 kullanıcılara yeni widget’lar sunuyor. Expert RAW modu, galeri, bağlantı ve DeX modunda yapılan iyileştirmeler gibi yenilikler de kullanıcıları bekliyor. Bu arayüzün One UI 5.0 güncellemesini alan tüm modellere ulaştırılması öngörülüyor.

Galaxy S22 serisi için One UI 5.1 dağıtımı bölgeden bölgeye değişebilir

Samsung Galaxy S22 serisi, Z Fold 4 ve Z Flip 4 modelleri için One UI 5.1 dağıtımının bölgeden bölgeye değişen bir takvim içinde ilerlemesi muhtemel görünüyor. Şirketin güncelleme dağıtımlarında giderek hızlanması, bu sürecin fazla uzamayacağını gösteriyor.

İLGİLİ HABERLER