Teknoloji

Galaxy S22 serisi için Android 13 ve One UI 5 dağıtımı başlıyor

a101 18 mayıs 2023

Samsung Galaxy S22 serisi için Android 13 ve One UI 5 dağıtımına ekim ayı içinde başlayacak. Konuyla ilgili açıklama, Samsung’un SDC 2022 geliştirici konferansında yapıldı.

Android 13 ve One UI 5 ile birlikte Material You entegrasyonu derinleşirken, Dinamik tema ve kilit ekranı da geliştiriliyor. İyileştirilmiş widget (araç takımı) gruplaması, çoklu kullanıcı desteği ve akıllı çoklu görev hareketleri, Galeri’de metin algılama ve Gizlilik Merkezi de kullanıcılara sunulan yenilikler arasında yer alıyor.

Samsung Android 12 ve One UI 4 dağıtımına 2021’in kasım ayında başlamıştı. Güney Koreli şirket Android 13 ve One UI 4 dağıtımına ise bir ay önce başlamış olacak. Şirket 2020’de One UI 3 dağıtımına ise aralık ayında başlamıştı. Kısacası Samsung’un hızını sürekli olarak artırdığı söylenebilir.

One UI 5’in dördüncü beta sürümü bir süre önce S22 serisi için dağıtıma çıkmıştı. Şirketin bu sürümün ardından başka bir beta sürümünü sunup sunmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Galaxy S22 serisinin Android 13 ve One UI 5 ile buluşması ekim ayı bitmeden başlayacak olsa da, dağıtımın son kullanıcıya ulaşmasında bölgesel farkların görülebileceği belirtiliyor. Şirketin genel kapsamlı yol haritasını da bu ay bitmeden paylaşması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER