Teknoloji

Samsung Galaxy S22 FE’yi S23 serisiyle birlikte tanıtabilir

samsung galaxy s22 fe

Samsung Galaxy S21 FE, 2022’nin ilk günlerinde tanıtılmıştı. S22 serisi de bundan kısa bir süre sonra gözler önüne çıkmıştı. Ancak şimdiye kadar bu telefonun takipçisi olan Galaxy S22 FE hakkında pek fazla haber çıkmaması, bu cihazın varlığı konusunda soru işaretleri doğurmuştu.

Yeni bir habere göre, S22 FE şubat ayının başlarında kullanıcıların karşısına çıkacak. Samsung’un aynı tarihlerde Galaxy S23 serisini tanıtacağına dair söylentiler de bir süredir etrafta dolaşıyor.

Bu iddiayı RGcloudS rumuzlu duyumcu gündeme getirdi. S22 FE’nin iptal edildiği söylenen Galaxy A74 5G’nin yerini alacağı söyleniyor. 108 megapiksel ana kamera ve Samsung Exynos 2300 işlemci telefonun özellikleri arasında sayılıyor. S23 serisinde ise sadece Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin kullanılması bekleniyor.

Galaxy S22 FE ile birlikte Galaxy Tab S8 FE tablet de tanıtılabilir

S22 FE’nin Galaxy Unpacked etkinliğinin ikinci yarısında Samsung Galaxy Tab S8 FE tablet ile birlikte tanıtılabileceği belirtiliyor. Samsung’un Galaxy Tab S9 serisi tabletleri ise daha ileri bir tarihte gün yüzüne çıkarması bekleniyor.

Galaxy S22 FE tanıtımı için CES 2023’ün daha mantıklı bir seçenek gibi göründüğünü söylemek gerekiyor. Zira Samsung’un genellikle FE telefonlarını yeni Galaxy S serisinden bir süre önce piyasaya sürme yönünde bir tercihi olduğu biliniyor. Şirketin Unpacked etkinliği için bir duyuru yapmadığını belirmekte de fayda var.

İLGİLİ HABERLER