Galaxy S21 Ultra kamera sisteminin detayları netleşiyor

Samsung Galaxy S21 Ultra, S20 Ultra’dan pek farklı olmayacak gibi görünüyor. En azından sızıntıların gösterdiği bilgiler bunu işaret ediyor. Samsung’un telefonun tanıtımını ocak ayına çektiği iddiası, sızıntıların ortaya çıkmasını mantıklı kılıyor.

Yeni Ultra’nın ekranının S20 Ultra’ya kıyasla çok az daha küçük olacağı söyleniyor. 6.8 inç büyüklüğündeki ekranın kenarlara doğru kavis yapacağı, S21 ve S21 Plus’ın ise düz ekranlarla geleceği belirtiliyor. Yenileme hızının da 144Hz’e yükseleceği iddia ediliyor.

S21 Ultra’da 108 megapiksel arka kameranın varlığını koruyacağı, telefonun önünde ise 40 megapiksel bir kameranın bulunacağı söyleniyor. Bu çözünürlükler S20 Ultra’yla aynı olsa da, başka iyileştirmelerin yapılması muhtemel görünüyor. Diğer kamera sensörleri konusunda henüz somut bir bilgi bulunmuyor. Ancak taslak tasarıma bakıldığında Ultra’nın arkasındaki dört kameradan birinin periskop sensör olması bekleniyor.

Samsung’un Snapdragon 875 ve Exynos 2100 işlemci seçeneklerini sunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Exynos 2100’ün çekirdeklerinin ARM tarafından tasarlandığı belirtilirken, bu işlemcinin performansının Snapdragon 875’in altında olduğu söyleniyor.

Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilin vereceği belirtiliyor. S21’in kutusundan Android 11 ve One UI 3 kullanıcı arayüzüyle çıkması da kesin gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Clubhouse Android uygulamasının ekran görüntüleri ortaya çıktı

Normal şartlar altında Galaxy S21 Ultra ile tanışmak için şubat veya mart ayını beklemek gerekse de, telefonun ocak ayında da resmiyet kazanabileceği belirtiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...