Galaxy S21 Ultra kamera sisteminin detayları netleşiyor

Samsung Galaxy S21 Ultra, S20 Ultra’dan pek farklı olmayacak gibi görünüyor. En azından sızıntıların gösterdiği bilgiler bunu işaret ediyor. Samsung’un telefonun tanıtımını ocak ayına çektiği iddiası, sızıntıların ortaya çıkmasını mantıklı kılıyor.

Yeni Ultra’nın ekranının S20 Ultra’ya kıyasla çok az daha küçük olacağı söyleniyor. 6.8 inç büyüklüğündeki ekranın kenarlara doğru kavis yapacağı, S21 ve S21 Plus’ın ise düz ekranlarla geleceği belirtiliyor. Yenileme hızının da 144Hz’e yükseleceği iddia ediliyor.

S21 Ultra’da 108 megapiksel arka kameranın varlığını koruyacağı, telefonun önünde ise 40 megapiksel bir kameranın bulunacağı söyleniyor. Bu çözünürlükler S20 Ultra’yla aynı olsa da, başka iyileştirmelerin yapılması muhtemel görünüyor. Diğer kamera sensörleri konusunda henüz somut bir bilgi bulunmuyor. Ancak taslak tasarıma bakıldığında Ultra’nın arkasındaki dört kameradan birinin periskop sensör olması bekleniyor.

Samsung’un Snapdragon 875 ve Exynos 2100 işlemci seçeneklerini sunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Exynos 2100’ün çekirdeklerinin ARM tarafından tasarlandığı belirtilirken, bu işlemcinin performansının Snapdragon 875’in altında olduğu söyleniyor.

Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilin vereceği belirtiliyor. S21’in kutusundan Android 11 ve One UI 3 kullanıcı arayüzüyle çıkması da kesin gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Pixel Fold bu yıl bitmeden çıkabilir

Normal şartlar altında Galaxy S21 Ultra ile tanışmak için şubat veya mart ayını beklemek gerekse de, telefonun ocak ayında da resmiyet kazanabileceği belirtiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...