Galaxy S21 Snapdragon 875 ile testten geçti

Samsung’un Galaxy S21 serisini ocak aynında tanıtması bekleniyor. Güney Koreli şirketin bu seride Snapdragon 875 ve Exynos 2100 işlemcileri kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Snapdragon 875 işlemci taşıyan Galaxy S21, Geekbench’in benchmark testinden geçti.

Test sonucuna bakıldığında S21’in çoklu çekirdek performansıyla 3319 puan aldığı görülüyor. Telefonun Exynos 2100 işlemcili versiyonu aynı testi neredeyse 4000 puanla tamamlamıştı. Dolayısıyla şu an için iki işlemcinin arasında belirgin bir fark olduğu söylenebilir.

Galaxy S serisinin Çin, ABD ve Güney Kore’de satılan Snapdragon işlemcili versiyonlarının özellikle güç yönetimi konusunda daha iyi bir performans sergilendiği belirtilmişti. Bu da Exynos işlemcili versiyonları kullanmak zorunda kalanları hayal kırıklığına uğratmıştı.

galaxy s21 snapdragon 875Snapdragon 875’in dört Cortex-A55 çekirdeğinin 1.8 GHz hızında çalıştığı belirtiliyor. Exynos 2100’de ise bu çekirdeklerin hızı 2.1 GHz’a çıkıyor.

Snapdragon 875 ve Exynos 2100 işlemcili Galaxy S21 telefonların performansı arasındaki farkları tam anlamıyla görmek için serinin resmi tanıtımını beklemek gerekiyor.

Apple Watch Series 7 Ön İnceleme – Video

Apple'ın Eylül etkinliğinde tanıtılan Apple Watch Series 7 cuma günü itibarıyla Türkiye'de de, dünya ile aynı anda satışa sunuldu. Apple'ın en yeni akıllı saati...

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun